Białostocka prokuratura przyjęła nową taktykę procesową bronienia Żydów podejrzewanych o rozpowszechnianie mowy nienawiści, znieważanie i pomawianie Polaków.

Dotychczasowa taktyka oparta na odmowach wszczęcia śledztwa w sprawach żydowskich ataków na Polaków i chrześcijan okazała się dla śledczych ryzykowna oraz pośrednio obnażająca podwójne standardy prokuratury w ocenie wypowiedzi Żydów i Polaków.

Zarządzający sprawami o mowę nienawiści najwyraźniej doszli do wniosku, że wielokrotne tworzenie kuriozalnych uzasadnień odmawiających ścigania Żydów za wypowiedzi np. w rodzaju:

"Kościół to zbrodnicza mafia", "naziolskie czarne knury", "agencja usług finansowych dla mafii", "Marek Naziol Jędraszewski", "biskupi to banda bluźnierczych przebierańców to przestępcy", "watykańscy szubrawcy", "11 listopada to święto kojarzone z faszyzmem", "Polską rządzi faszystowski reżim", "Wielki Polak kard. Karol W.", "Polska PiS jest pospolitym faszystowskim reżimem", "bandy zwyrodnialców w sutannach", "ustrój faszystowski oparty na ideologii katolickiej", "Faszystowskie bydło otwiera sobie melinę", "Pomór czarnych knurów", "Polska to katotaliban owładnięty nieludzką ideologią szerzoną przez kryminalistów" (autor Jan Hartman),

konkludowanych urągającymi rozumowi i naruszającymi prawo wnioskami, że przytoczone treści nie są mową nienawiści rodziłoby zagrożenie wykorzystania takich uzasadnień przez Polaków broniących się przed żydowskimi oskarżeniami o mowę nienawiści. A dodatkowo mogłoby grozić samym prokuratorom postępowaniami karnymi o przekraczanie uprawnień, odpowiedzialnością za poświadczanie nieprawdy przed sądem, za formułowanie fałszywych oskarżeń o popełnienie przestępstw, które w rzeczywistości nie zaistniały, za zniesławianie atakowanych pomówieniami o popełnienie czynów zabronionych.

Przykładowo Polak oskarżony przez prokuraturę o rzekomą mowę nienawiści za zadanie pytania odnoszącego się do faktów o wypędzeniach Żydów w Europie: "Jak podłym narodem trzeba być by zasłużyć na taki los" PRZECZYTAJ O SPRAWIE mając w ręku uzasadnienia odmów wszczęcia śledztw w sprawach Żydów, nie mógłby zostać oskarżony o mowę nienawiści ani tym bardziej skazany.

Ten poważny problem dla antypolskich grup interesów dostrzegła białostocka prokuratura. Jej odpowiedzią na wskazane potencjalne zagrożenia jest nowa taktyka całkowitego niedopuszczania do procedowania zażaleń na odmowy wszczęcia śledztwa poprzez odmawianie Polakom statusu pokrzywdzonych. Rozwiązanie to pozwala na skuteczne zablokowanie każdego postępowania karnego przeciwko Żydom pomawiającym i znieważającym Polaków i przede wszystkim umożliwia uniknięcie konieczności pisemnego prezentowania argumentów, które później Polacy mogliby wykorzystać w swojej obronie przy żydowskich oskarżeniach o mowę nienawiści.

Jako bardzo ciekawy i zarazem bezprecedensowy przykład nowej taktyki warto wskazać sprawę poszukiwanego przez policję Rafała G. W pierwszym postępowaniu dotyczącym pomawiania, znieważania i obrazy uczuć religijnych białostocka prokuratura przyznała zawiadamiającemu status pokrzywdzonego (zgodnie z art. 49 kpk), ale finalnie odmówiła wszczęcia dochodzenia karkołomnie i kuriozalnie uzasadniając swoją decyzję, np. twierdzeniami, że nie było więcej osób pokrzywdzonych obrazą uczuć religijnych.

Jednak już w kolejnej sprawie grupy Rafała G. (w zawiadomieniu przedstawiono poszerzony materiał dowodowy) ta sama prokuratura, by nie ośmieszać się groteskowymi wywodami i nie wdawać się w polemiki przed sądem, odmówiła zawiadamiającemu statusu pokrzywdzonego twierdząc... że nie jest on pokrzywdzonym w sprawie, gdyż... jego dobra nie zostały naruszone (!!!).

Dodatkowo okazało się, że to samo zawiadomienie opisujące czyny grupy Rafała G. w tym samym czasie równolegle procedowały dwie prokuratury: Prokuratura Rejonowa Białystok-Południe oraz Prokuratura Okręgowa w Białymstoku. Obie prokuratury pod odrębnymi sygnaturami, wydały dla tej samej sprawy dwa równoległe postanowienia o odmowie wszczęcia śledztwa oraz następnie zarządzenia o odmowie przyjęcia zażaleń, jednogłośnie wskazując, że zawiadamiający rzekomo nie jest pokrzywdzonym - mimo iż działalność grupy G. np. w zakresie znieważania, pomawiania mieszkańców Białegostoku i obrazy uczuć religijnych w sposób bezsporny dotyczyła go bezpośrednio, co zresztą prokuratura przyznała w pierwszym postępowaniu.

Warto nadmienić, że Prokuratura Okręgowa w Białymstoku (pod pretekstem nieobecności Rafała G. w Polsce) zawiesiła postępowanie karne o sygnaturze PO II Ds.5.2016 przeciwko członkom grupy Rafała G. mimo, że wspólnik poszukiwanego cały czas przebywa w Polsce. Dodatkowo usunęła z własnej strony internetowej oraz profilu Facebook informacje o przedstawionych zarzutach członkom grupy http://ww.bialystok.po.gov.pl/.../895/zarzuty_rafal_g.pdf by najprawdopodobniej nie przeszkadzać im w pozyskiwaniu środków finansowych z organizowanych zbiórek publicznych. Internauci na szczęście odzyskali usunięty plik. Działając w interesie państwa polskiego oraz dobra publicznego udostępniamy plik skasowany przez prokuraturę (do pobrania pod artykułem).

Sytuacja z dwoma równoległymi śledztwami, dowodzi również ręcznego sterowania i politycznego charakteru procederu wykorzystywania organów państwa polskiego do realizacji wrogich Polsce interesów. W tym przypadku bezprawnego udzielania ochrony Żydom pomawiającym, znieważającym Polaków i nawołującym do nienawiści do chrześcijan i zarazem brutalnego atakowania Polaków ostrzegających przed ideologią talmudyczną zabronioną w Polsce konstytucyjnie oraz właśnie przepisami o tzw. mowie nienawiści.

Skandaliczna sprawa z kłamliwym oskarżeniem o rzekome przestępstwo popełnione postawieniem pytania:  "Jak podłym narodem trzeba być by zasłużyć na taki los" będzie miała swój dalszy bieg.

Nie pozostanie również bez reakcji bezpodstawne w naszej ocenie zawieszenie śledztwa PO II Ds.5.2016.

 

Informacje o grupie 105 prokuratorów:
https://slonecznystok.pl/informacje/polska/nowe-informacje-w-sprawie-grupy-105-prokuratorow.html
https://slonecznystok.pl/informacje/bialystok/bialostocki-prokurator-poinformowal-ze-musi-kierowac-akty-oskarzenia-przeciwko-polakom.html
https://slonecznystok.pl/polityka/kraj/porozumieli-sie-z-organizacjami-zydowskimi-i-atakowali-polakow.html

 

 

 

Załączniki
PO Bialystok zarzuty ws II Ds 5 2016.pdf [385.74Kb]
Dodano 2 tygodni temu. przez Stanisław Bartnik
Używamy cookies
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.