Podczas tej wyjątkowo krótkiej kampanii wyborczej pozostające pod partyjną kontrolą lokalne media, w szczególności TVP Białystok, cenzurowały lub zniekształcały przekaz niepartyjnego komitetu Spoza Sitwy.

Przykładowo przy bardzo ważnej dla ogółu mieszkańców Białegostoku sprawie szokującej podwyżki cen pochówku na Cmentarzu Miejskim, TVP Białystok, znając temat w ogóle nie pojawiła się na konferencji prasowej w dniu 16 marca 2024 r. Natomiast Radio Białystok i Kurier Poranny mimo obecności dziennikarzy i wysłuchania informacji o cenach i okolicznościach uchwalenia podwyżki nie opublikowały wiadomości przekazanych przez KWW Spoza Sitwy. Podobnie było w innych przypadkach. Zauważalna stała się zasada, że media kontrolowane przez władzę co do zasady całkowicie ignorowały przekazy dotyczące ważnych spraw społecznych. W niektórych przypadkach dopuszczano się dezinformujących manipulacji.

Poniekąd taka sytuacja nie powinna dziwić bo hipokryzja jest immanentną cechą warszawskiej ekipy Donalda Tuska jak i jej lokalnych przedstawicieli - obłudnych bojowników o praworządność. PRZECZYTAJ

W bieżącej kampanii wyborczej lokalny "bojownik o rządy prawa" posługuje się nawet hasłem "Nowoczesny Białystok w demokratycznej Polsce".

Mając na względzie powyższe publikujemy wywiad z Jarosławem Galejem, by przeciwstawić się tym nieuczciwym zachowaniom, cenzurze i dezinformacji.

 

Używamy cookies
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.