26
Pn, Lut

W przypadku SM Słoneczny Stok obecna opłata eksploatacyjna pobierana od mieszkań 1,76 zł/m2 (stawka dla odrębnej własności), po dopuszczeniu możliwości zmiany zarządcy może spaść do około 1,10 zł za m2 dla pojedynczych budynków. Jeżeli zmiana dotyczyłaby grup bloków lub całego osiedla to zarządzanie z pewnością nie przekroczy 1 zł za m2.

Czytaj więcej: O ile może zmniejszyć się koszt zarządzania w SM Słoneczny Stok po reformie?

Cieknący dach budynku Upalna 1A zarządzanego przez SM Słoneczny Stok

W natłoku kłamliwej propagandy rozpowszechnianej przez lobby prezesów i straszenia szczególnie osób starszych rzekomymi kosztami remontów (osławione już kłamstwo o walących się i cieknących dachach) warto wskazać najważniejsze różnice między postkomunistycznymi spółdzielniami-molochami, a wspólnotami mieszkaniowymi.

Czytaj więcej: Różnice między spółdzielnią a wspólnotą

ulotka-upalna

Władze spółdzielni Słoneczny Stok starają się zablokować zmianę zarządcy w nieruchomości Upalna 1A. Zarząd wniósł apelację od orzeczenia Sądu Rejonowego przyznającego wgląd w rejestr członków SM Słoneczny Stok. Zobacz orzeczenie: http://slonecznystok.pl/wyroki/523-postanowienie-biaostockiego-sdu-ws-udostpnienia-faktur-i-umow-.html

Od maja 2010 r. trwa batalia sądowa o wgląd do rejestru. Użytkownicy lokali i garaży na Upalnej 1A chcą zrezygnować z usług spółdzielni, wziąć wolnorynkowego zarządcę i rozpocząć porządkowanie skrajnie zdewastowanego obiektu. Zobacz wygląd obiektu: http://slonecznystok.pl/galeria-foto/506-wnetrza-budynku-zarzadzanego-przez-sm-sloneczny-stok.html

Zarząd jednak wszelkimi sposobami stara się to uniemożliwić i zaskarżył orzeczenie Sądu Rejonowego. Dostęp do rejestru ma strategiczne znaczenie dla skuteczności zmiany zarządcy, ponieważ Komitet Organizacyjny nie może zawiadomić uprawnionych członków o zebraniu dotyczącym podziału spółdzielni. Niezawiadomienie wszystkich zainteresowanych może być pretekstem do dalszego blokowania podziału przez osoby związane z zarządem pod zarzutem niepoinformowania o zebraniu.

Czytaj więcej: Podział spółdzielni - zmiana zarządcy na Upalnej 1A

Serdecznie zapraszamy członków białostockich spółdzielni mieszkaniowych zainteresowanych obniżeniem czynszu i poprawą jakości zarządzania do korzystania z bezpłatnej pomocy w zakresie dokonywania zmian zarządcy, podziałów spółdzielni-molochów, tworzenia wspólnot mieszkaniowych i jednoblokowych spółdzielni.

Czytaj więcej: Program SOLIDARNY DOM - propozycja obniżenia opłat czynszowych
Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.