Krzysztof Krasowski jest kandydatem na radnego do Rady Miasta Białegostoku z KWW Spoza Sitwy, z okręgu nr 4 obejmującego osiedla: Młodych, Zielone Wzgórza, Starosielce, Słoneczny Stok i Leśna Dolina.
Posiada wyższe wykształcenie prawnicze oraz jedenastoletnie doświadczenie zawodowe w wykonywaniu funkcji kuratora społecznego rodzinnego przy Sądzie Rejonowym w Białymstoku. Na podstawie jego opinii i sprawozdań Sąd wydawał wyroki w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej. Ponadto przez okres ośmiu lat pracował jako nauczyciel w Szkole Zarządzania i Biznesu w Białymstoku, prowadząc zajęcia z prawa administracyjnego, prawa samorządu terytorialnego i prawa finansów publicznych.
Pisze artykuły do gazet oraz portali ogólnokrajowych i lokalnych m.in.: Rzeczpospolita, Najwyższy Czas, wpolityce.pl, wgospodarce.pl, prawo.pl, fronda.pl, prawy.pl, bibula.com, prawica.net, solidarni2010.pl, isakowicz.pl, slonecznystok.pl i inne.
W materiale wyborczym w 2019 roku świętej pamięci mecenas Stefan Hambura, pełnomocnik rodzin smoleńskich napisał: „W Sejmie potrzeba nam zdolnych prawników takich jak Pan Krzysztof Krasowski”, zaś historyk i politolog dr Krzysztof Kawęcki oznajmił, że: „W życiu politycznym, oprócz poglądów najważniejsza jest wiarygodność tych, którzy je głoszą. Do nich należy Pan Krzysztof Krasowski”.
Posiada również doświadczenie polityczne i społeczne nabyte w trakcie uczestnictwa w licznych kampaniach wyborczych oraz prowadzonej działalności społecznej.
Jego autorskie pomysły przedstawiane w czasie kampanii wyborczych były realizowane po wyborach przez organy administracji publicznej. Przykładowo w wyborach do Rady Miejskiej Białegostoku w 2010 roku przedstawił potrzebę m.in. budowy parkingów wokół świątyń i cmentarzy, która to propozycja po wyborach została zrealizowana przez samorząd województwa w postaci programu dofinansowania dla gmin. Innym pomysłem było zwiększenie patroli Straży Miejskiej w miejscach częstego spożywania alkoholu na osiedlach w okolicach sklepów i placów zabaw. Powyższy pomysł spodobał się komendantowi Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku i od tamtego czasu patrole funkcjonariuszy policji sprawdzają okolice sklepów. Ponadto w 2015 roku w czasie kampanii wyborczej do Senatu przedstawił propozycję zwiększenia miejsc pracy poprzez przekazanie środków budżetowych na przygotowanie terenów inwestycyjnych w każdej gminie. Niniejszy pomysł miesiąc po wyborach ówczesny marszałek Pan Maciej Żywno na konferencji prasowej przedstawił jako priorytetowe zadanie samorządu województwa. Zaś w 2018 roku w czasie kampanii wyborczej do Sejmiku przedstawił potrzebę zagospodarowania folii zalegającej w gospodarstwach rolnych na Podlasiu. Po wyborach dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku przeznaczył środki finansowe dla gmin na zebranie i utylizację folii. Również w tych wyborach przedstawił potrzebę modernizacji oczyszczalni ścieków w Białymstoku poprzez przykrycie zbiorników i niedopuszczenie do rozpowszechniania się brzydkiego zapachu na osiedla znajdujące się w pobliżu tej instalacji. O tym problemie dowiedział się od mieszkańca osiedla Dziesięciny, któremu doskwierał fetor. Po wyborach Prezydent Miasta Białegostoku zdecydował się na modernizację oczyszczalni ścieków.
Ponadto w 2013 roku przeprowadził skuteczną kampanie społeczną skutkującą obniżką cen wywozu śmieci w Białymstoku. W tej akcji zaangażował ponad 2000 osób oraz skontaktował się m.in. z posłem PiS Krzysztofem Jurgielem, ówczesnym przewodniczącym klubu radnych PiS Rady Miasta Białegostoku Rafałem Rudnickim, przewodniczącym Zarządu Regionu NSZZ Solidarność Józefem Mozolewskim, ówczesnym przewodniczącym Rady Wojewódzkiej OPZZ Antonim Poźniakiem i przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego Forum Związków Zawodowych Adamem Gryko. Również w tej sprawie reprezentował niezadowolonych mieszkańców przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Białymstoku i Delegaturą Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Lublinie oraz nagłaśniał temat w mediach lokalnych i ogólnokrajowych.
W tym miejscu wypada wspomnieć, że również kilka razy przyczynił się do zmiany biegu wydarzeń w polityce krajowej m.in. na początku kampanii wyborczej w wyścigu o urząd prezydenta RP w lutym 2015 roku napisał artykuł pod tytułem „Kto Pan jest Panie Prezydenci Komorowski?” i wysłał go do ponad 1000 adresatów na publiczne skrzynki mailowe działaczy NSZZ Solidarność, członków klubów „Gazety Polskiej”, koordynatorów Ruchu Kontroli Wyborów, dziennikarzy prasy, radia i telewizji mediów ogólnokrajowych i lokalnych z różnych części Polski (zob. http://darsik66.blogspot.com/2015/02/kto-pan-jest-panie-prezydencje.html). Po rozpoczęciu rozsyłania artykułu do redakcji powiązanych z ówczesną władzą nastąpiła niespodziewana awaria infrastruktury krytycznej w postaci przecięcia światłowodu na moście Łazienkowskim w Warszawie i zapalenie składowanych pod mostem desek. Walka z ogniem trwała dwanaście godzin, osiem miesięcy odbudowy i ogromnych utrudnień komunikacyjnych oraz ponad sto milionów złotych kosztu renowacji. Efektem przerwania światłowodu było brak połączenia telefonicznego między Białymstokiem a Warszawą i resztą kraju przez okres ponad jednego tygodnia oraz brak możliwości dotarcia wiadomości mailowych (zob. https://www.telko.in/swiatlowody-pod-mostem-lazienkowskim). Po wyborach dziennikarze mediów ogólnokrajowych ogłosili, że Prezydent Bronisław Komorowski przegrał wybory przez internet. Artykuł wywołał efekt domina i masową mobilizację polskiego elektoratu sprzeciwiającego się wpływom Rosji w Polsce w okresie zajęcia Krymu i rozpoczęcia wojny w Donbasie.
Innym przykładem wpłynięcia na politykę ogólnokrajową przez Pana Krzysztofa Krasowskiego było niespodziewane zatrzymanie tzw. „Strajku Kobiet” w październiku 2020 roku już po trzech dniach od rozpoczęcia manifestacji przez protestujących. Wystarczyło rozesłać ponad 40 SMS-ów do dziennikarzy mediów ogólnokrajowych, jak i niektórych polityków o treści: „Kościół w Polsce jest chroniony przez Państwo Polskie poprzez Prokuraturę i Policję art. 195 i 196 kodeksu karnego.”, żeby dziennikarze uświadomili protestującym, że atakowanie kościołów i przeszkadzanie we mszy świętej grozi odpowiedzialnością karną. Dziennikarze przypomnieli również organom ścigania, że nie mogą uchylać się od wykonywania obowiązków nałożonych przez ustawy.
Ponadto wypromował potrzebę powołania nowej formacji wojskowej wojsk obrony terytorialnej wśród dziennikarzy prasy, radia i telewizji mediów ogólnokrajowych w 2014 roku poprzez rozesłanie dużej ilości tego samego artykułu drogą internetową (zob. https://wpolityce.pl/lifestyle/211254-biznesmeni-z-bialegostoku-chca-sie-zbroic-na-wypadek-wkroczenia-rosjan-zadaja-rakiet-i-gwardii-narodowej). Po kilku dniach od wywołania dyskusji na ten temat w prasie Sztab Generalny Wojska Polskiego ogłosił specjalny komunikat o stanie polskiej armii, a w 2016 roku rząd Prawa i Sprawiedliwości powołał do życia piątą formację w siłach zbrojnych.
Źródło: materiały kandydata