06
Śr, Gru

Ziobro rozwiązał grupę 105 prokuratorów? Sensacyjne oświadczenie ściganego listem gończym

Zrzut ekranu

Rafał G. i Konrad D. komentują toczący się w Białymstoku proces Polaka oskarżonego o mowę nienawiści.

Najprawdopodobniej sprawa nie idzie zgodnie planem oskarżycieli (wyrok standardowo miał zapaść już po pierwszej rozprawie w kwietniu 2023 r. Więcej informacji o postępowaniu), więc Rafał G. i Konrad D. publicznie komentują jej przebieg. Zobacz

W opublikowanym w mediach nagraniu wideo ścigany listem gończym niespodziewanie oświadczył, że Zbigniew Ziobro rozwiązał grupę 105 prokuratorów.

Trudno jednak zweryfikować czy informacja ta jest prawdziwa, ponieważ Prokuratura Krajowa oficjalnie poinformowała, że grupa funkcjonuje na najniższych szczeblach prokuratury. Więcej

W przypadku ewentualnego rozwiązania nie sposób zakładać, że grupa może działać samodzielnie i wbrew wymaganiom kodeksowym wybiórczo stosować środki karne, tj. atakować Polaków za opinie o Żydach wygłaszane w granicach konstytucyjnej wolności słowa - np. za cytowanie Biblii, czy używanie określenia "plemię żmijowe" i jednocześnie odmawiać prowadzenia postępowań przeciwko Żydom w ewidentny sposób atakującym Polaków mową nienawiści i znieważających uczucia religijne chrześcijan.

Poniżej przykład znieważania chrześcijan przez grupę Rafała G.

Aktualnie toczy się postępowanie karne mające wyjaśnić przyczyny stosowania podwójnych standardów w ocenie wypowiedzi Polaków i Żydów i zbadać czy organizacje żydowskie narzuciły prokuraturze pozakodeksowe kryteria penalizacji wypowiedzi Polaków o Żydach.

 

 

Pin It

Komentarze obsługiwane przez CComment

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.