14
N, Sie

Poseł podejmie interwencję ws. rozliczenia kosztów ciepłej wody w spółdzielni BSM

Foto: pixabay.com

Setki mieszkańców białostockiej spółdzielni BSM skarżyło się do lokalnej prokuratury w sprawie zasad naliczania opłat za ciepłą wodę.

Jak dotąd bezskutecznie. Prokuratura rejonowa odmawiała prowadzenia postępowań twierdząc, że powiązanie wysokości opłaty za ciepłą wodę z metrażem lokali jest zgodne z art. 45a prawa energetycznego.

Pojawiły się jednak szanse na uporządkowanie systemu rozliczeń kosztów wody w podobnej formie jak w przypadku ogrzewania.

W najbliższych dniach poseł Jacek Żalek podejmie interwencję składając do Prokuratury Regionalnej  w Białymstoku wniosek o postępowanie cywilne oraz karne w związku z pozaustawowym systemem rozliczeń.

Art. 45a upe jasno określa sposób naliczenia opłat za c.w.u. Nie ma możliwości uzależniania wysokości opłaty od metrażu lokalu. Opłata musi być naliczana na podstawie wskazań wodomierzy, ewentualnie liczby domowników.

 

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.