Tytuły prasowe Kurier Poranny (poranny.pl) i Gazeta Współczesna (wspolczesna.pl) należą do firmy Polska Press będącej częścią niemieckiego koncernu Verlagsgruppe Passau kontrolującego większość regionalnych tytułów prasowych w Polsce.

Odwiedzalność poranny.pl w porównaniu do poprzednich lat jest nieco mniejsza, ale i tak w zestawieniu z lokalnymi portalami Niemcy mają miażdżącą przewagę na rynku.

Według szacunku cubestat.pl poranny.pl odwiedza ponad 1900 użytkowników dziennie. A polska konkurencja ma zaledwie 100-250.

 

 

Przejęcie polskiej prasy regionalnej odbyło się za rządów Donalda Tuska. W mojej ocenie było częścią większego planu gospodarczego i politycznego podporządkowania Polski naszemu zachodniemu sąsiadowi. Projekt ten co prawda załamał się po utracie władzy przez PO, ale jego szkodliwe owoce pozostały i zagrażają polskim interesom.

Niemiecki kapitał kontroluje nie tylko tytuły regionalne. Pozostaje wiodącym graczem w sferze mediów krajowych. Flagowe jednostki to np. onet.pl, fakt.pl i wiele innych mediów o mniejszym zasięgu, np. Newsweek Polska.

Ta swoista sfora wrogich polskiej racji stanu mediów jest bardzo skutecznym propagandowym narzędziem w wojnie kulturowej, zwalczaniu Kościoła, narodowej tradycji oraz wydajnym orężem w bieżącej walce politycznej.

Gdy przykładowo w wielu obcych tytułach prasowych np. regularnie powtarza się kłamstwa, że "w Polsce nie ma praworządności", że "łamane są prawa człowieka" albo że istnieje "reżim" i "reżimowa telewizja", to dzięki wykorzystaniu zasady tzw. społecznego dowodu słuszności część polskiego społeczeństwa takie manipulacje uznaje za prawdę. Rozpowszechniane kłamstwa dzielą i antagonizują społeczeństwo, nasilają konflikty, destabilizują funkcjonowanie władzy państwowej i samorządowej.

Agresywne propagandowe wykorzystanie mediów przez antypolskie grupy interesów stanowi poważne zagrożenie dla polskiego bezpieczeństwa i polskich interesów w Europie.

Jeśli Polska ma być silnym, suwerennym państwem, musi rozwiązać problem hegemonii obcych mediów. Rozwiązaniem może być np. uchwalenie prawa pozwalającego na wsparcie i dofinansowanie polskich wydawców i tytułów prasowych.

 

 

Używamy cookies
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.