Stanisław Krajski referuje historię sekty Chabad Lubawicz, w tym epizod współpracy z faszystowskim szefem wywiadu wojskowego.

Sekta powstała w carskiej Rosji. Jest niezwykle wpływową organizacją na świecie dążącą do współuczestniczenia w sprawowaniu władzy politycznej w poszczególnych państwach.

Ideologia Chabad Lubawicz opiera się na pochrystusowym judaizmie talmudycznym zwalczającym chrześcijaństwo i odrzucającym przedstawioną Żydom przez Boga Ojca ofertę zbawienia za pośrednictwem Jezusa Chrystusa.

Jednym z zaskakujących wątków poruszonych przez Krajskiego jest sprawa załatwienia szefowi i całemu dworowi Chabad Lubawicz bezpiecznego wyjazdu z okupowanej Polski przez Wilhelma Canarisa, szefa wywiadu i kontrwywiadu wojskowego Abwehry.

Oprócz charakterystyki Chabad Lubawicz zaprezentowanej przez Krajskiego warto zwrócić uwagę na publikację na portalu salon24.pl, sugerującą m.in., że sam Władimir Putin może być jej członkiem.

W jednym z akapitów autor wskazał, że rosyjski dyktator często spotykał się z Berlem Lazarem przywódcą chabadystów w Rosji i że został "zainfekowany" ideologią. Na dowód swojej tezy przedstawia fotografię Putina z czerwoną nitką na nadgarstku będącą magicznym ochronnym amuletem sekty.

Jeśli ta informacja potwierdziłaby się, to nowego znaczenia nabiera sens wojny prowadzonej przez Putnia na Ukrainie i mogą okazać się prawdziwe "spiskowe" teorie o szykowaniu nowej przestrzeni życiowej dla Żydów w razie ewentualnego upadku Izraela na Bliskim Wschodzie.

Poniżej zrzut ekranu z publikacji. Cały artykuł TUTAJ

 

 

 

Używamy cookies
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.