26
Pn, Lut

Obraz żydowskiego apartheidu wobec Palestyńczyków. Segregacja rasowa, wysiedlanie, zbrodnie

Foto: https://www.amnesty.org.pl/izraelski-apartheid-wobec-palestynczykow-okrutny-system-dominacji-i-zbrodnia-przeciwko-ludzkosci/

W 2022 roku organizacja Amnesty International reagowała na żydowski apartheid i opracowała raport o okrutnym systemie dominacji, prześladowaniu i mordowaniu Palestyńczyków.

Opisała, w jaki sposób siły izraelskie popełniły w Strefie Gazy (a także na Zachodnim Brzegu i w Izraelu) czyny zabronione przez Statut Międzynarodowego Trybunału Karnego i Konwencję o apartheidzie, w ramach powszechnego i systemowego ataku na ludność cywilną w celu utrzymania systemu ucisku i dominacji nad Palestyńczykami, popełniając tym samym zbrodnie przeciwko ludzkości.

Wezwała też Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) do uwzględnienia zbrodni apartheidu w ramach toczącego się śledztwa i pociągnięcia władz państwa Izrael do odpowiedzialności.

W publikacji na temat raportu napisano m.in.:

Obszerny raport “Izraelski apartheid wobec Palestyńczyków: okrutny system dominacji i zbrodnia przeciwko ludzkości” (Israel’s apartheid against Palestinians: Cruel system of domination and crime against humanity) opisuje, jak masowe przejęcia palestyńskiej ziemi i własności, bezprawne zabójstwa, przymusowe przesiedlenia, drastyczne ograniczenia w przemieszczaniu się oraz odmawianie Palestyńczykom obywatelstwa czy uznania narodowości układają się w system, który w świetle prawa międzynarodowego jest równoznaczny z apartheidem. System ten jest utrzymywany przy pomocy naruszeń, które Amnesty International uznała za apartheid spełniający przesłanki zbrodni przeciwko ludzkości zdefiniowanej w Międzynarodowej konwencji ONZ o zwalczaniu i karaniu zbrodni apartheidu oraz Statucie Rzymskim Międzynarodowego Trybunału Karnego (dalej Konwencja o apartheidzie i Statut Rzymski).

Zinstytucjonalizowana, diaboliczna przemoc, zbrodnie przeciwko Palestyńczykom popełniane bez jakichkolwiek zahamowań i przy totalnym lekceważeniu prawa międzynarodowego mają swoje źródło w ideologii talmudycznej uznającej nie-Żydów za zwierzęta, propagowanej m.in. przez sektę Chabad Lubawicz. Więcej informacji TUTAJ.

Skala brutalności i zbrodniczości systemu generowanego z ideologii talmudycznej zależy wyłącznie od poziomu władzy politycznej, jaką posiadają żydowskie grupy na danym terytorium. Tam, gdzie zdobywają pełnię władzy – jak to ma miejsce w Palestynie – ideologia talmudyczna materializuje się w system rządów totalitarnych o bezprecedensowej agresywności.

Każdy z nas ma moralny i prawny obowiązek, by przeciwstawić się tolerowaniu i propagowaniu ideologii talmudycznej, gdyż jest ona – jak widać na przykładzie palestyńskim – źródłem egzystencjalnego zagrożenia.

Wykonując konstytucyjne obowiązki i dbając o dobro i bezpieczeństwo Polski, będziemy m.in. domagać się sądowej delegalizacji sekty Chabad Lubawicz oraz reagować na akty agresji przeciwko Polakom i chrześcijanom. Nie pozostanie też bez reakcji pochwalanie mordowania nieżydowskiej ludności cywilnej – TUTAJ przykład wpisów rabina.

Przeczytaj artykuł dotyczący raportu Amnesty International TUTAJ.

Dodatkowe informacje o Chabad Lubawicz TUTAJ.

 

 

Pin It

Komentarze obsługiwane przez CComment

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.