Niebezpieczny precedens w Polsce: zablokowano dostęp do kojarzonego z Korwinem Mikke i Michalkiewiczem portalu nczas.com.

Właściciele witryny podają, że nczas.com blokują wiodący operatorzy z polecenia Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

W ocenie niezależnych obserwatorów działanie to jest naruszeniem konstytucyjnego prawa do wolności słowa (art. 54) zagrażając standardom państwa demokratycznego poprzez prewencyjne cenzurowanie treści.

Wtajemniczeni wskazują, że blokada jest testowaniem reakcji społeczeństwa i jeżeli pozostanie bez należytej reakcji opinii publicznej, to ośmieli grupy rządzące Polską do szerszych działań naruszających prawa i wolności obywateli.

Nieoficjalnie mówi się, że pretekstem do zablokowania nczas.com były prorosyjskie wypowiedzi Korwina Mikke postrzegane jako źródło putinowskiej dezinformującej propagandy w Polsce, zagrażającej polskiej racji stanu.

O ile można zgodzić się, że kontrowersyjne opinie Korwina mogą przyczyniać się do destabilizacji państwa, o tyle zastosowane środki są niedopuszczalne i paradoksalnie mogą wpływać na pogłębianie podziałów i radykalizację nastrojów społecznych.

Co o zablokowaniu nczas.com mówi redaktor naczelny Tomasz Sommer:

„W Polsce mamy kilka grup mediów. O zaszeregowaniu do konkretnej grupy decyduje kryterium własnościowe i polityczne.
Po pierwsze mamy media rządowe i kupione przez rząd czyli TVP, kupione przez Orlen gazety lokalne, media Sakiewicza i Karnowskich. Za pieniądze ci funkcjonariusze gazetowi zrobią wszystko, nadadzą każdy przekaz.
Po drugie mamy media amerykańsko -żydowskie: TVN, „Gazeta Wyborcza” i ich pochodne. Realizują agendę właścicielską, dla PiS-u są nie do ruszenia, mimo, że są jawną obcą agenturą. Tu decyduje CIA i Mossad.
Po trzecie mamy media niemieckie – Onet, “Fakt”, kilka innych wydawnictw. To też głos obcej agentury BND, dla PiS nie do ruszenia.
Po czwarte, mamy media kościelne, które są w całości kupione i basują władzy. Niestety.
Zdaniem Tomasza Sommera portal Najwyższego Czasu! należy do piątej grupy:
„Po piąte mamy media niezależne będące w polskim posiadaniu, takie jak Najwyższy CZAS!. To ostatni wolny głos w Polsce, niestety słaby ekonomicznie, gdyż ograniczony przez państwowy i agenturalny dumping. Teraz PiS postanowił zaatakować tę ostatnią ostoję wolności.”

Nczas.com prowadzi zbiórkę funduszy na działania prawne i instruuje jak ominąć blokadę strony: https://zrzutka.pl/2gm2d5

 

Używamy cookies
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.