24
Pt, Maj

Lista Robinsonów – skuteczny sposób na natarczywych telemarketerów?

Dzwoniący kilka razy w tygodniu nieznany numer z super ofertą, coraz częściej odbiera chęć do naciśnięcia na zieloną słuchawkę. Jest kilka skutecznych sposobów na natarczywych telemarketerów.

Oferują wszystko, nawet za darmo, wystarczy tylko przyjść na pokaz nowych garnków jakiejś firmy, pościeli antyalergicznej czy cudownego mopa, który sam posprząta mieszkanie. Potrafią dzwonić tak często, że świętego wyprowadziliby z równowagi, bo i najczęściej dzwonią nie w porę! Z pewnością każdy, kto choć raz trafił na firmę dzwoniącą po kilka razy w tygodniu, miesiącu, wypróbował kilku sposobów na uwolnienie się od niechcianej oferty. Często sposoby te okazują się nieskuteczne.

Telemarketerzy mówią tak szybko, że ma się wrażenie jakby czytali z kartki, ciężko im przerwać. A na pytanie: skąd mają numer, odpowiadają, że został wylosowany bądź automatycznie wygenerowany- cokolwiek to znaczy, to muszą mieć zgodę na kontakt z nami. Zgodnie z prawem, kontaktować z klientem mogą się telemarketerzy w sprawie oferty, promocji dotyczących posiadanych usług, przykładowo telewizji kablowej, internetu, telefonu komórkowego. Cóż jednak z tego, gdy telefon wciąż dzwoni, a niestety telemarketerzy nazwę firmy mówią niewyraźnie, szybko bądź półgłosem, zresztą swoje imię i nazwisko podobnie. I tak natarczywie nękany telefonami człowiek, często nie wie, kto do niego dzwoni, bo próby uzyskania tych informacji mogą skończyć się przerwaniem rozmowy przez telemarketera. Zresztą jak w przypadku innych niewygodnych pytań dla telemarketera.

Lista Robinsonów to jeden ze sposobów na ochronę przed niechcianymi telefonami. Nie daje sto procent pewności, że żaden telemarketer już nie zadzwoni. Natomiast żadna szanująca się firma nie nęka człowieka, który sobie tego nie życzy. Lista, początkowo Lista Robinsona, prowadzona jest od ponad 20 lat (1996 rok). Czuwa nad nią Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego (SMB). Początkowo obejmowała dane adresowe, bo kilkanaście lat temu marketing wyglądał trochę inaczej niż dziś. Obecnie, już Lista Robinsonów, umożliwia zarejestrowanie pełnych danych, adresu, telefonu, maila.

Co daje zastrzeżenie danych? Członkowie SMB otrzymują informacje, że zarejestrowana osoba nie życzy sobie otrzymywania informacji marketingowych telefonicznie, mailowo ani drogą pocztową. Firmy, które wchodzą w skład Stowarzyszenia, respektują wolę człowieka i nie wysyłają informacji marketingowych, nie nękają telefonami i nie zapychają skrzynki mailowej. Lista jest także udostępniana wszystkim przedsiębiorcom, którzy sobie tego życzą.

Zapisanie się na Liście Robinsonów jest bezpłatne i proste. Wystarczy wejść na stronę Listy Robinsonów i kliknąć w zakładkę Zapisz się. W kolejnych krokach, w zależności od tego jakie dane adresowe chcesz zastrzec, należy wykonać proste czynności. W przypadku zastrzeżenia telefonu, musisz zadzwonić na podany numer telefonu, zaś maila zastrzega się przez wypełnienie formularza.

Rozłączanie się, nie wyrażenie zgody na nagrywanie, straszenie skargami bywają mało skuteczne. Realną szansą na uwolnienie się od ciągłych telefonów jest Lista Robinsonów.

 

Reklama: Styl Hi-tech

 

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież