21
Cz, Lut

Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Zdrowa, urozmaicona, składająca się z kilku posiłków, o dokładnej liczbie kalorii, tak można opisać ją w kilku słowach. W ostatnich latach coraz popularniejsza. Ile kosztuje i jakie są jej minusy?

Kilka lat temu, w taki sposób żywiły się głównie osoby z pierwszych stron gazet. W ciągu kilku lat dieta pudełkowa zaczęła być coraz popularniejsza w korporacjach. Pracujemy coraz więcej, żyjemy coraz szybciej, a przy tym chcemy zdrowo się odżywiać. Ile trzeba zapłacić za komfort korzystania z gotowych, przywiezionych zawsze na czas posiłków na cały dzień?

Catering fit, catering dietetyczny to inne nazwy diety pudełkowej. A sama nazwa dieta pudełkowa wzięła się z tego, że dania przywożone są w pudełkach. Można zamówić dietę na określoną liczbę kalorii, przeważnie od 1000 kcal do 3500 kcal. W ofercie firm cateringowych są diety bez glutenu, laktozy, standardowe, vege, dla sportowców, light. Każda dieta składa się z czterech bądź pięciu posiłków. Można zrezygnować np. ze śniadania czy kolacji.

Cena diety zależy od:

  • kaloryczności (im bardziej kaloryczna, tym droższa),

  • ilości posiłków (najdroższe składające się z pięciu posiłków),

  • rodzaju diety (bez laktozy, glutenu, dieta paleo mogą być droższe od standardowej diety),

  • liczby dni (im dłuższy okres zamówienia, tym taniej),

  • specjalnych wymagań.

Koszt diety pudełkowej za jeden dzień, w zależności od firmy, waha się od ok 40 zł do 60 zł. Im bardziej kaloryczna dieta i na krótki okres np. tygodnia, tym cena wyższa. Aby spożywać pięć posiłków dziennie, na ten cel trzeba przeznaczyć około 1700- 1800 zł miesięcznie.

Dieta pudełkowa ma swoje zalety. Nie gotujesz, nie kupujesz produktów spożywczych, kalorie są policzone, jesz regularnie, pięć posiłków dziennie. Dieta jest urozmaicona, może być bez glutenu, laktozy czy innych produktów, które powodują u zamawiającego alergie. Dla osób zapracowanych jest to sposób nie tylko na zrzucenie kilku kilogramów i zdrowe odżywianie, ale przede wszystkim oszczędność czasu i zamiast po pracy gotować, można spędzić go w inny sposób.

Dieta pudełkowa wyjdzie taniej, gdy zamawiasz ją na dłuższy okres. Jej koszt obniży również wspólne składanie zamówienia ze znajomymi z pracy, partnerem czy koleżanką. W wielu firmach można zamówić zestaw testowy, co jest świetną opcją, bo może się okazać, że to niekoniecznie są nasze smaki.

Było o plusach, musi być o minusach. A jednym z największych jest cena. Dla wielu zaporowa, bo za 1700 zł z powodzeniem wyżywi się niejedna a dwie osoby, gotując w domu. Kolejnym minusem diety pudełkowej jest efekt jojo, który niestety bardzo szybko dopada osoby, które z niej w pewnym momencie rezygnują. Dlatego, by miała sens, po jej zakończeniu najlepiej wziąć się za przygotowanie pudełek w domu. I po trzecie nie każdy posiłek będzie smakował.

Alternatywą, tańsza opcją dla cateringu, jest samodzielne przygotowanie posiłków w domu i zapakowanie ich do odpowiednich pudełek na cały dzień do pracy. Tego typu rozwiązanie może być nawet o połowę tańsze. Niestety trzeba mieć na to czas.

Dieta pudełkowa ułatwia życie, ale szybko opróżnia portfel.

 

Reklama: Styl gabinetowy

 

Pin It

Komentarze   

0 #1 Wiktor 2018-08-23 06:11
Nie wiem skąd wzięliście cenę cateringu dietetycznego, ale na dzień dzisiejszy zamawianie jedzenia 5 dni w tygodniu przez cały miesiąc kosztuje lekko ponad 1000 zł. Ja zamawiam taki catering od Wygodnej Diety, a koszta nie są dla mnie jakieś kosmiczne. ;)
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież