14
N, Sie

Informacje o rodzaju ogrzewania budynków mają być gromadzone w centralnej ewidencji

Projekt nowelizacji ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów proponuje założenie Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

W ewidencji miałyby się znaleźć informacje o rodzaju ogrzewania w lokalach i budynkach w całym kraju. Do rejestru wpisane mają być źródła ogrzewania do 1 MW.

Celem ewidencji jest szczegółowe sprawdzenie, czym pali się w Polsce i skąd ten smog. W bazie znajdą się także inne informacje dotyczące kontroli i innych czynności przeprowadzanych w budynkach przez osoby, które są do tego uprawnione. Dane będą wprowadzane do bazy przy użyciu elektronicznego formularza, do którego dostęp będą miały osoby przeprowadzające kontrole. Ponadto, w bazie znajdą się też inne informacje, między innymi o dotacjach czy pożyczkach udzielonych na cele związane z termomodernizacją i odnawialnymi źródłami energii.

Kolejny ważny punkt to walka ze smogiem w polskich miastach. Póki co działania nie są zadowalające i wciąż widzimy unoszące się nad miastami ciemne chmury. Budżet programu Stop Smog na lata 2019-2024 wynosi 1,2 mld zł. A na razie z programu skorzystały tylko trzy gminy. Rząd ma nadzieję, że w końcu się to zmieni.

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.