25
Pn, Wrz

Został oskarżony przez prokuraturę za zacytowanie i skomentowanie streszczenia biblijnej Księgi Estery

Komentarz i cytat za który oskarżyła prokuratura

Białostoczanin oskarżony przez Prokuraturę Rejonową Białystok-Południe o mowę nienawiści z zawiadomienia pochodzącego od ściganego listem gończym Rafała G.

Jednym z zarzutów prokuratury w akcie oskarżenia o przestępstwo z art. 257 kk jest zacytowanie i skomentowanie streszczenia biblijnej Księgi Estery opublikowanego na https://www.wikiwand.com/pl/Ksi%C4%99ga_Estery

Sprawa wywołuje wątpliwości, bo komentarz poprzedzający cytat odnosi się do faktów i jako opinia mieści się w granicach wolności słowa gwarantowanej art. 54 Konstytucji RP.

Prokuratura formułując oskarżenie najprawdopodobniej nie wiedziała, że kwestia żydowskiej prostytucji jest powszechnie znana i poruszana w piśmiennictwie jako istotny problem tej społeczności. Przykładowo w publikacji pt. "Prostytutki żydowskie w województwie lubelskim w dwudziestoleciu międzywojennym. Analiza środowiska" autor napisał m.in.:  [...Problemem tym między innymi zajęli się rabini obradujący na zjeździe rabinów, który odbył się był w Lublinie w 1916 r. Wówczas Henoch Rechtszaft, jeden z członków zarządu lubelskiej Gminy Żydowskiej „[...] stwierdził, że „kadry prostytucji tajnej i otwartej są w obfitej mierze wzmacniane przez rozpustne dziewczęta pochodzące ze sfer żydowskich.”. [...]. Wnosząc, aby rabini nakłonili wiernych do dozoru nad córkami, napiętnowano także tych, którzy załatwiając swoje interesy handlowe i inne, korzystali z usług żon i córek.”...
Źródło: http://biblioteka.teatrnn.pl/dlibra/Content/9592/Prostytutki_zydowskie_w_wojewodztwie_lubelskim.pdf

Poniżej kopia wpisu za który prokuratura wniosła oskarżenie:

Tak samo nie powinna być kwalifikowana jako przestępstwo ocenna wypowiedź na temat stosowanych przez przedstawicieli tej społeczności metod działania opartych na szowinistycznej ideologii talmudycznej nienawiści do nie-Żydów, wynikającej z nakazów Talmudu sankcjonujących prawo do nieuczciwości, dążenia do przejmowania władzy, wyzyskiwania i zabijania tzw. gojów.

Z uwagi na możliwe polityczne tło sprawy oraz prawdopodobieństwo pozakodeksowego formułowania oskarżeń (źródłem prawa na pewno nie mogą być oczekiwania i żądania organizacji żydowskich) do prokuratury skierowano wniosek o wycofanie aktu oskarżenia jako prawdopodobnie naruszającego zasady kodeksowe.

W ostatnim czasie w mediach pojawiły się informacje o rzekomym porozumieniu organizacji żydowskich z polską prokuraturą w zakresie zwalczania tzw. mowy nienawiści. Owocem współpracy ponoć są "przewodniki" dla policji i prokuratury, opracowane przez organizacje żydowskie, określające kryteria penalizacji wypowiedzi Polaków na temat Żydów. W wytycznych dla polskiej prokuratury najprawdopodobniej pojawiły się żądania ścigania opinii o faktach z historii i naturze zachowań Żydów motywowanych Talmudem.

Żądamy w tej sprawie wyjaśnień od Prokuratury Krajowej (przeczytaj wniosek o informację publiczną >>). Czy to prawda? Kto odpowiada za "porozumienie"? Czy na koszt polskiego podatnika powołano grupę prokuratorów do walki z mową nienawiści na zasadach wyznaczonych przez środowiska żydowskie? Czy istnieją "przewodniki" po mowie nienawiści? Kto je opracował, co zawierają? Czy prawdą jest, że polska prokuratura odmawia ścigania mowy nienawiści pochodzącej od Żydów (znieważanie Polaków i obraza uczuć religijnych)?
Prokuratury Krajowa na razie unika odpowiedzi.

Co ciekawe, dotąd prokuratura prawdopodobnie nie reagowała na mowę nienawiści pochodzącą od publicystów żydowskich i ich wypowiedzi w rodzaju:

"Kościół to zbrodnicza mafia", "naziolskie czarne knury", "agencja usług finansowych dla mafii", "Marek Naziol Jędraszewski", "biskupi to banda bluźnierczych przebierańców to przestępcy", "zaburzony agresywny obrydel z Żoliborza", "watykańscy szubrawcy", "11 listopada to święto kojarzone z faszyzmem", "Polską rządzi faszystowski reżim", "Wielki Polak kard. Karol W.", "Polska PiS jest pospolitym faszystowskim reżimem", "bandy zwyrodnialców w sutannach", "Kaczyński chce zatrudnić nazioli do tworzenia bojówek", "ustrój faszystowski oparty na ideologii katolickiej", "Faszystowskie bydło otwiera sobie melinę", "Pomór czarnych knurów", "Polska to katotaliban owładnięty nieludzką ideologią szerzoną przez kryminalistów" itd.

Jeżeli Prokuratura Krajowa odmówi informacji publicznej w sprawie "porozumienia" będziemy domagać się postępowania wyjaśniającego w związku z możliwością popełnienia przestępstwa z art. 129 kk.

Jeśli ktoś z Państwa został oskarżony w podobny sposób, to prosimy o przesyłanie treści aktów oskarżenia oraz zapadłych wyroków. Adres: redakcja[at]slonecznystok.pl 

 

Pin It

Komentarze obsługiwane przez CComment

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.