25
Pn, Wrz

Zerwano baner z hasłem Białystok wolny od korupcji

Bezpośrednio po naszej publikacji z 15 października 2022 r. nt. WC za 432 tys. zł zerwano z balustrady parkingowej w nieruchomości Upalna 1A baner z hasłem Białystok wolny od korupcji.

Co ciekawe dotąd baner wisiał niezaczepiany przez nikogo nieprzerwanie niemal dwa lata. Aż trudno uwierzyć, że to zbieg okoliczności.

Mieszkańcy Białegostoku, którzy niestety pozostają w zdecydowanej mniejszości, domagają się od rządzących transparentności wydatków i wyczerpujących informacji o gospodarowaniu budżetem.

Oczekują, że administracja Tadeusza Truskolaskiego - jak i jej następcy - będzie bezwarunkowo udostępniać w internecie, do publicznej wiadomości, szczegółowe dane o wydatkach obejmujące precyzyjne specyfikacje materiałowe oraz wyodrębnione koszty robocizny.

Może właśnie jest to ten moment by zacząć dobrą zmianę? Apelujemy do Tadeusza Truskolaskiego o ujawnienie kompletnej specyfikacji materiałów użytych do budowy sławnego WC z podaniem ich marek, nazw, numerów katalogowych, kodów EAN i zaksięgowanych ilości oraz zamieszczenie danych o kosztach robocizny (z podziałem na rodzaje prac) oraz ceny projektu wraz z udostępnieniem dokumentacji projektowej.

Taka zasada powinna zacząć obowiązywać w odniesieniu do każdej inwestycji realizowanej za pieniądze mieszkańców, środki państwowe oraz fundusze unijne.

 

Z historii: Papież Jan Paweł II w czasie pielgrzymki do Polski w 1991 r., w homilii wygłoszonej w Białymstoku, wskazał na siódme przykazanie mówiąc m.in.:

"..."Nie kradnij" to znaczy nie nadużywaj tej twojej władzy nad własnością, nie nadużywaj tak, że inni przez to stają się nędzarzami..." Więcej...

 

 

Pin It

Komentarze obsługiwane przez CComment

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.