Działająca w Polsce portugalska sieć Biedronka najwyraźniej postanowiła marketingowo wykorzystać rządową kampanię wspierania polskich firm.

W dobie pandemii rządzący starają się zachęcać do zakupów polskich produktów oraz wspierania zakupami rodzimych firm. Akcja służy podtrzymaniu działalności przedsiębiorstw i zachowaniu miejsc pracy.

W rządowy przekaz wpisali się Portugalczycy ogłaszając akcję "kupuj co polskie". By zabezpieczyć się przed ewentualną interwencją UOKiK ostrożnościowo mocno poszerzyli definicję tego "co polskie". W ich wizji polskie to np. "produkty konfekcjonowane w Polsce przez przedsiębiorców zarejestrowanych w Polsce" albo np. "przedsiębiorcy posiadający prawa do znaków towarowych zarejestrowanych w Polsce".


Foto: Batony Kinder Bueno w sklepie Biedronka przy ul. Upalnej w Białymstoku

Poniżej pełna treść informacji o akcji "kupuj co polskie" ze strony Biedronki:

Kupuj co polskie / kupuj co polskie, co tworzy wartość dla polskiej gospodarki – dotyczy produktów, które są produkowane lub przetwarzane lub konfekcjonowane w Polsce przez przedsiębiorców zarejestrowanych w Polsce lub zatrudniających pracowników w Polsce lub płacących w Polsce podatki lub posiadających prawa do znaków towarowych zarejestrowanychw Polsce, co tworzy wartość dla polskiej gospodarki

Baton Kinder Bueno z fotografii jest produktem włoskiej firmy Ferrero. Nie sposób mówić o Kinder Bueno, że to polski produkt w rozumieniu polskiego kapitału, czy polskiego właściciela marki. Ferrero co prawda posiada fabrykę w Polsce, w Belsku Dużym koło Grójca, ale nie należy ona do Polaków.
 
Portugalska sieć Biedronka w 2019 roku z polskiego rynku uzyskała ponad 55 miliardów złotych przychodu. Bez wątpienia zarabia w Polsce duże pieniądze. W ramach biznesowo-społecznej i unijnej odpowiedzialności i solidarności (przecież nie jesteśmy kolonią, mamy ponoć takie same prawa jak stare państwa UE) mogłaby rzeczywiście zacząć współtworzyć polską gospodarkę i rozpocząć dystrybucję produktów polskich firm - krajowych i regionalnych producentów. Na sprzedaż swoich wyrobów w Biedronce, w ramach akcji "kupuj co polskie", od lat czekają np. firmy:
 
 
Zobacz kto płaci podatki w Polsce a kto unika opodatkowania https://www.gov.pl/web/finanse/2019-indywidualne-dane-podatnikow-CIT
 
Używamy cookies
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.