26
Śr, Cze

Ponad 95 % podwyżki za wieczyste użytkowanie! Płacił za garaż 134,98 zł a od 2019 r. 264,18 zł

Napływają skargi mieszkańców na drastyczne podwyżki wieczystego użytkowania zaserwowane przez Tadeusza Truskolaskiego.

Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (Uchwala_XIV-132-03_bonifikata_99.pdf)Uchwala_XIV-132-03_bonifikata_99.pdfUchawła Rady Miejskiej Białegostoku zatwierdzająca bonifikatę 99% na przekształcenie wieczystego użytkowania we własność dla zabudowy mieszkaniowej76 kB

Użytkownik garażu dostał ponad 95 % podwyżki opłaty. Dotychczas za 22,30 m2 powierzchni garażowej, w tym 16,30 m2 budynku garażu płacił 134,98 zł wieczystego użytkowania. Po podwyżce Truskolaskiego dzierżawa gruntu będzie kosztowała go 264,18 zł.

Mieszkańcy Białegostoku są oburzeni i rozżaleni przedmiotowym traktowaniem. Wskazują, że Truskolaski podwyżkami próbuje utrudniać likwidację wieczystego użytkowania oraz więcej zarabiać na mieszkańcach w ostatnich latach jego funkcjonowania.

Nie sposób się nie zgodzić ze stawianymi zarzutami w sytuacji, gdy przez cały okres rządów administracja Truskolaskiego nie podjęła żadnej inicjatywy w zakresie likwidacji wieczystego dla białostoczan  osób fizycznych i mieszkańców prowadzących działalność gospodarczą. Równocześnie grupa rządząca z nieznanych przyczyn była bardzo przychylna dla spółek obcego kapitału.

Z zebranych informacji wynika, że funkcjonujące w Białymstoku sklepy Niemców, Francuzów i Portugalczyków w ogóle nie płacą wieczystego użytkowania. Unikają też podatku dochodowego. Od wszystkich zagranicznych spółek wpływa do kasy Białegostoku zaledwie ok. 16 mln złotych rocznie! (lata 2015-2016). A od polskich firm ponad 300 mln złotych.

W wymiarze gospodarczym i społecznym wieczyste użytkowanie w rękach administracji Truskolaskiego jest więc ważnym orężem w wojnie przeciwko mieszkańcom i polskiej przedsiębiorczości. Pozwala administracyjnie blokować aktywność gospodarczą białostoczan.

REKLAMA

Co ciekawe przed epoką rządów Truskolaskiego, w 2003 roku białostocka Rada Miejska uchwaliła bonifikatę 99 % na przekształcenie wieczystego użytkowania we własność dla zabudowy mieszkaniowej. Protestowali wtedy prezesi spółdzielni, gdyż obawiali się, że uwłaszczeni uciekną od nich tworząc wspólnoty mieszkaniowe.

Tutaj przykład skandalicznego antypolskiego i antyspołecznego działania białostockich prezesów: Czy uzyskana bonifikata w wysokości 99 % przez członka spółdzielni jest nieodpłatnym świadczeniem >>

Przeczytaj o podwyżkach Truskolaskiego:

Podwyżka o 48 % dla przedsiębiorców >>

Podwyżka o 100 % dla mieszkańców bloków w Starosielcach >>

 

 

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież