20
Pn, Sie

Listy z Prezestanu: Antoni Konopka pobity i wyrzucony na jezdnię

SM PAX

W dniu 10 grudnia 2016 r. miał miejsce bandycki napad z zamiarem pozbawienia życia na Pana Antoniego Konopkę przewodniczącego Stowarzyszenia Mieszkańców Osiedli Paksowskich (SMOP).

Bandyta napadł na Pana Antoniego, gdy ten opuścił teren monitorowanego, dozorowanego na bieżąco i ogrodzonego osiedla, w którym napadnięty mieszka. Sprawca pobił Pana Antoniego i pozbawiwszy go przytomności wepchnął pod nadjeżdżające samochody na bardzo ruchliwej w Warszawie ul. Targowej.Na szczęscie nadjeżdżający kierowcy zauważyli leżącą na ulicy ofiarę napadu i wyhamowali. Spłoszyli również bandytę a wezwany patrol policji podjął pościg - niestety nieskuteczny..

Pan Konopka miał wiele szczęścia, gdyż poza ogólnymi objawami pobicia i złamanym palcem w wyniku kompleksowych badań w szpitalu nie stwierdzono naruszenia innych wewnętrznych organów.

Pan Antoni oraz SMOP od lat walczą ze zjawiskami patologicznymi mającymi miejsce w Spółdzielni Mieszkaniowej PAX. Napad miał miejsce w cztery dni po wygranym przez niego postępowaniem sądowym o pozbawienie członkostwa w SM PAX uchwałą nieistniejącej Rady Nadzorczej. Konopka wytoczył SM PAX proces o ustalenie nieistnienia uchwały WZ SM PAX z 30.06.2011 r. w sprawie wyboru RN. Po trzech latach procesu Sąd Apelacyjny w wyroku z 7.01.2014r ustalił nieistnienie tej uchwały a co zatem RN SM PAX.

 

Tadeusz Popielas

 

 

 

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież