19
N, Sie

Opinia Prokuratorii Generalnej

Spółdzielcom zainteresowanym tworzeniem wspólnot mieszkaniowych polecamy gorąco zapoznanie się z opinią Prokuratorii Generalnej na temat zasad ich tworzenia, zawartą w uwagach do projektu ustawy zgłoszonego przez klub Kukiz,15 (poseł Sachejko) reklamowanego jako rzekomo społeczny.

Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (Uwagi-do-druku-1268-Prokuratoria-Generalna.pdf)Uwagi-do-druku-1268-Prokuratoria-Generalna.pdf ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych364 kB


Projekt złożony w Sejmie przez Klub Kukiz’15 zawiera liczne błędy a uchwalenie proponowanych zapisów nie odmieniłoby realnie sytuacji milionów spółdzielców . Niektóre proponowane i firmowane przez posła Sachejko zapisy, takie jak ten dotyczący sposobu tworzenia wspólnot są zwyczajnie na rękę lobby prezesów i nie zmieniają w żaden sposób sytuacji spółdzielców .

(…)”W świetle przepisów ustawy o własności lokali (a także ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych) „powstanie” wspólnoty powiązane jest z pierwszym wyodrębnieniem w danej zabudowanej nieruchomości odrębnej własności lokalu. W związku z czym w przypadku takich spółdzielni, w których nieruchomościach wyodrębniono już odrębną własność lokali od strony formalnej „powstały” już wspólnoty mieszkaniowe. Znaczna część obecnych regulacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych odnosi się właśnie do tego rodzaju sytuacji.”(…)

Źródło: ecio.pl

 

Plik z opinią poniżej do pobrania w formacie pdf:

 

 

 

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież