Dokonaliśmy pierwszej aktualizacji spółdzielczego rankingu posłów!
Chcielibyśmy za każdym razem dodawać tylko plusy i dobre oceny budujące pozytywne nastroje, napawające spółdzielczym optymizmem na przyszłość.
Tutaj Spółdzielczy Ranking Posłów >>>
Niestety w bieżącej aktualizacji życie skorygowało nasze plany i w rankingu pojawiły się również minusy.
Ufamy jednak i pokładamy nadzieję, że parlamentarzyści mają w sobie dobro, społeczną odpowiedzialność i wrażliwość na niesprawiedliwość. Że rankingiem pobudzimy ich do budowania, do aktywnego dbania o mieszkańców.
Ostatnio dużo mówi się o praworządności, Konstytucji, prawach obywatela. Ta retoryka szczególnie silnie wybrzmiewa w środowisku PO-PSL-SLD. Reagując na duże zainteresowanie posłów prawami jednostki i praworządnością, zapytaliśmy kilkunastu parlamentarzystów czy mieszkańcom spółdzielni – a należy pamiętać, że w skali kraju to społeczność około 10-milionowa – przysługują takie same prawa jak innym grupom społecznym, a w szczególności, czy mają prawo:
- Do reformy postkomunistycznej spółdzielczości mieszkaniowej?
- Do wolnych demokratycznych wyborów władz?
- Czy mogą uzyskać prawo do swobodnego wyboru zarządcy?
- Czy mają prawo decydować o sposobie wydatkowania swoich pieniędzy, wpłacanych w miesięcznych opłatach do spółdzielni?
- Czy mają prawo do ustanowienia realnych narzędzi kontrolnych w postaci NIK?
- Czy mają prawo aby zarządzający spółdzielnią byli zobowiązaniu do przetargowego wyłaniania dostawców i wykonawców?
- Czy mają prawo do uproszczenia uwłaszczania lokali?
Ku naszemu zaskoczeniu wielu posłów, zwłaszcza "bojowników" o demokrację, całkowicie zignorowało przesyłane pytania i apele.
Dlatego zachęcamy Państwa, do włączenia się do akcji spółdzielczej oceny posłów. Prosimy o rozsyłanie zapytań oraz zgłaszanie informacji o zachowaniach w konkretnych sprawach – np. czy posłowie podejmują interwencje, czy reagują na zło, bezprawie i krzywdę ludzką?
Adres e-mail: stanislawbartnik[at]slonecznystok.pl
Systematyczna rozbudowa spółdzielczego rankingu pomoże w publicznym pokazaniu zaangażowania i pracy posłów dbających o lokalne społeczności, ale również pozwoli na wskazanie przeciwników nadania praw członkom spółdzielni, stawiających interesy grupowe ponad dobrem publicznym.
Mamy nadzieję, że w ciągu 4 lat ranking stanie się istotnym elementem oceny końcowej wystawianej posłom przez obywateli przy urnie wyborczej.
Tutaj Spółdzielczy Ranking Posłów >>>