Internet rozgrzewa dyskusja na temat treści okładki brytyjskiego tygodnika The Economist z 2012 roku w związku z bieżącymi wydarzeniami na Bliskim Wschodzie.

Z dostępnych informacji i opublikowanych opinii wynika, że światowe grupy interesów i osoby uzurpujące sobie prawo sprawowania tzw. rządu światowego, kierując się interesami gospodarczymi, brutalnie decydują o losach i państw i narodów, o ich eksterminacji i eksploatacji ekonomicznej.

Poniżej symboliczna grafika okładki The Economist https://www.economist.com/content/rough-guide-hell

Według publikowanych opinii obecna wojna palestyńsko-izraelska jest metodycznie zaplanowaną operacją ostatecznej likwidacji ostatnich arabskich enklaw w Izraelu, który od powstania w 1948 roku, systematycznie zagarnia ziemie należące do Palestyńczyków.

W polityce ekspansji terytorialnej Izrael kieruje się ideologią talmudyczną odmawiającą Palestyńczykom prawa do istnienia i posiadania suwerennego państwa.

"Prawdy" i nakazy Talmudu oficjalnie prezentują władze izraelskie. Po wybuchu konfliktu z Hamasem minister obrony Joaw Galant powiedział: "Walczymy ze zwierzętami w ludzkim ciele, dlatego postępujemy adekwatnie do sytuacji".

Według "prawd" Talmudu nie-Żydzi (czyli m.in. Arabowie) są zwierzętami należącymi do Żydów, które można eksploatować i zabijać. Nie mogą więc dziwić publiczne deklaracje izraelskich polityków na temat zasad traktowania nie-Żydów.

Protektorem zbrodniczej polityki jest USA zmierzające do uzyskania całkowitej kontroli nad państwami arabskimi dysponującymi kluczowymi zasobami ropy naftowej w regionie. Na przeszkodzie realizacji tych celów stoi Iran dążący do likwidacji hegemonii dolara w rozliczeniach i ograniczenia wpływów USA w regionie.

Według obserwatorów Izrael celowo dopuszcza się zbrodni na ludności cywilnej Strefy Gazy, by sprowokować Iran do udziału w wojnie, żeby następnie przy pomocy USA, z wykorzystaniem przewagi technologicznej i militarnej, ostatecznie zniszczyć i podporządkować sobie Iran.

Poniżej link do jednej z interpretacji symboliki okładki tygodnika The Economist z 2012 roku https://globalna.info/2023/10/28/prorocze-okladki-the-economist-jak-elity-planuja-swiatowe-wydarzenia/

 

Używamy cookies
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.