21
Cz, Lut

Petycja o zniesienie wieczystego użytkowania. Podpisz teraz!

Apelujemy do Rady Miejskiej o przekształcenie we własność wieczystego użytkowania gruntów z działalnością gospodarczą, zabudową garażową i mieszkaniową.

Zobacz treść wniosku skierowanego do Rady Miasta Białystok >>

Białostoczanie prowadzący działalność gospodarczą, mimo że są wiodącymi płatnikami podatku dochodowego, to wciąż nie mają prawa własności i muszą oprócz zapłaty podatku od nieruchomości dodatkowo płacić uznaniowe stawki za wieczyste użytkowanie gruntu.

Działające w Białymstoku obce sieci handlowe w zdecydowanej większości nie płacą wieczystego użytkowania. Dzięki posiadanej własności gruntów potężne hipermarkety i galerie handlowe mają niższe koszty i swobodę inwestycji.

Rodzime przedsiębiorstwa wskutek blokowania wieczystym użytkowaniem wprowadzonym za Gomułki w 1961 r., nie mogą swobodnie inwestować i rozwijać się, bo grunt jest własnością gminy i dodatkowo każde ulepszenie nieruchomości grozi podwyżką opłaty za dzierżawę.

Popierając zniesienie wieczystego użytkowania upominasz się o zakończenie dyskryminowania białostoczan. Upominasz się o prawo do rozwoju rodzimego handlu i produkcji. Wspierasz własną bezpieczniejszą przyszłość, z godziwą pracą, bez konieczności emigracji zarobkowej.

 

Podpisz petycję ws. zniesienia wieczystego użytkowania TERAZ >>

 

Pin It

Komentarze   

0 #1 Leszek 2018-04-24 13:59
Szczera prawda
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież