Foto: naturalnews.com

Wprost trudno w to uwierzyć, ale w USA uchwalono przepisy dające podstawy do ścigania publicznej krytyki Żydów i polityki państwa żydowskiego. 

W serwisie naturalnews.com napisano że:

Kongres USA uchwalił ustawę kładącą podwaliny pod KRYMINALIZACJĘ wszelkiej krytyki syjonizmu, Izraela i Żydów w jakimkolwiek kontekście, nawet odnoszącej się do faktów.

Dwupartyjna koalicja w Kongresie pomyślnie przyjęła nową „Ustawę o świadomości antysemityzmu” (rezolucja Izby Reprezentantów nr 6090), aby prześladować Amerykanów, którzy wyrażają swój sprzeciw wobec ludobójstwa Izraela w Gazie.

Ustawodawstwo jest tak szeroko zakrojone, że obejmuje także każdego, kto krytykuje wszystko, co ma związek z Izraelem lub narodem żydowskim, mimo że wielu Żydów mieszkających w Izraelu również sprzeciwia się ludobójczym działaniom reżimu Netanjahu.

„Ustawa ma problem wykraczający poza naruszenie [pierwszej poprawki]” – napisał na Twitterze poseł Thomas Massie (R-Ky.) w sprzeciwie wobec ustawy o świadomości antysemityzmu. „Definicja antysemityzmu nie pojawia się nigdzie w projekcie ustawy!”

Zapoznaj się z projektem ustawy i przekonaj się, o czym mówi Massie, a zdasz sobie sprawę, jak bardzo poważne zagrożenie stanowi to ustawodawstwo dla wolności słowa.

W tweecie Massie podała link do prawnie przyjętej definicji antysemityzmu, która jest szeroka i obszerna. W istocie ustawa o świadomości antysemityzmu, jeśli przejdzie przez obie izby Kongresu i zostanie podpisana przez prezydenta Bidena, zdekonstruuje Pierwszą Poprawkę i zamieni Amerykę w państwo faszystowskie.

Czy zgadzasz się ze wszystkimi tymi przykładami antysemityzmu? Czy ludzie w Ameryce powinni być ścigani za mówienie takich rzeczy we wszystkich kontekstach? Myślę, że nie. To źle pomyślany, niezgodny z konstytucją projekt ustawy i dlatego będę głosował na „nie”. pic.twitter.com/L3AI5MCFGw

Czytaj całość w języku angielskim: https://www.naturalnews.com/2024-05-05-congress-passes-bill-criminalizing-criticism-zionism-israel.html

Podobna inicjatywa została podjęta w UE:

Dziś Komisja Europejska przedstawia pierwszą w historii strategię UE w sprawie zwalczania antysemityzmu i wspierania życia żydowskiego. Skala antysemityzmu w Europie i poza nią niepokojąco rośnie. W związku z tym w strategii przedstawiono szereg działań skupiających się wokół trzech filarów: zapobiegania wszelkim formom antysemityzmu, ochrony i wspierania życia żydowskiego oraz promowania badań, edukacji i pamięci o Holokauście. W strategii proponuje się działania zmierzające do zacieśnienia współpracy z firmami internetowymi w celu tępienia antysemityzmu w internecie, lepszej ochrony miejsc publicznych i miejsc kultu, powołania europejskiego centrum badań nad współczesnym antysemityzmem oraz utworzenia sieci miejsc, w których dokonała się zagłada Żydów Wsparciem tych działań będzie dążenie UE na arenie międzynarodowej do tego, aby być liderem globalnej walki z antysemityzmem.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oświadczyła: Zobowiązujemy się dziś do wspierania życia żydowskiego w Europie w całej jego różnorodności. Chcemy widzieć ponowny rozkwit żydowskiego życia w sercu naszych społeczności. Tak właśnie powinno być. Strategia, którą dziś przedstawiamy, to przełom w naszym sposobie reagowania na antysemityzm. Europa może rozwijać się pomyślnie tylko wówczas, gdy jej żydowskie społeczności będą mieć bezpieczne warunki do rozwoju.

Czytaj całość w języku polskim: https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/pl/ip_21_4990

 

Używamy cookies
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.