Stanisław Krajski odniósł się do zgłaszanych informacji o rzekomym przejściu na judaizm kontrowersyjnego aktora-polityka Macieja Sztuhra.

Przedmiotem zainteresowania internautów stał się filmik z wypowiedziami Stuhra o "prezydenturze" i m.in. wizji nowego państwa żydowskiego w Polin, po ewentualnym upadku Izraela na Bliskim Wschodzie.


Wojna na Bliskim Wschodzie niesie bezpośrednie zagrożenie dla Polski. Unijne grupy interesów licząc się z upadkiem Izraela oficjalnie anonsują możliwość przenosin państwa żydowskiego do Europy.

Ursula von der Leyen deklaruje wprost: "Zobowiązujemy się dziś do wspierania życia żydowskiego w Europie w całej jego różnorodności. Chcemy widzieć ponowny rozkwit żydowskiego życia w sercu naszych społeczności. Tak właśnie powinno być. Strategia, którą dziś przedstawiamy, to przełom w naszym sposobie reagowania na antysemityzm. Europa może rozwijać się pomyślnie tylko wówczas, gdy jej żydowskie społeczności będą mieć bezpieczne warunki do rozwoju." Więcej >>>

Polska w kreślonej wizji "nowego" Izraela może być postrzegana jako szczególnie atrakcyjna lokalizacja z racji wcześniejszej historii oraz przede wszystkim z uwagi, że jest najbezpieczniejsza dla Żydów na tle innych krajów europejskich. 

Poniżej do pobrania plik pdf z deklaracją o "życiu żydowskim" w Europie.

 

 

 

Załączniki
UE Europa zycie zydowskie.pdf [1.7Mb]
Dodano 3 tygodni temu. przez Stanisław Bartnik
Używamy cookies
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.