Według doniesień New York Post, nowojorskiej policji udało się ująć osoby planujące dokonanie ataku na synagogę.

Jednym z zatrzymanych okazał się Żyd, wnuk "ocalałego z holokaustu".

Poniżej informacja z The New York Post:

[...Jeden z dwóch mężczyzn oskarżonych o spisek mający na celu atak na nowojorskie synagogi jest Żydem i wnukiem ocalałego z Holokaustu.

Decyzją sądu kryminalnego na Manhattanie na 22-letniego Matthew Mahrer nałożono kaucję w wysokości 150 000 USD w związku z zarzutem nielegalnego posiadania broni.

„Jest tu wiele niejasności”, powiedział obrońca Brandon Freycint o Mahrerze, u którego rzekomo zdiagnozowano autyzm, chorobę afektywną dwubiegunową, lęk i ADHD.

„Mój klient jest pochodzenia żydowskiego. Mieszka z rodzicami, a jego dziadek jest w rzeczywistości 93-letnim ocalałym z Holokaustu, a mój klient jest jego opiekunem w niepełnym wymiarze godzin – powiedział Freycinet.

Według źródeł policyjnych Mahrer i kumpel Christopher Brown zostali zatrzymani w piątek na Long Island Rail Road z bronią i nazistowską opaską.

Prokuratura poinformowała, że ​​policja skonfiskowała naładowany pistolet z powiększonym magazynkiem i kamizelkę kuloodporną z mieszkania Mahrera w Upper West Side, którą on i jego kumpel planowali użyć podczas ataku na synagogę...]

 

Źródło: https://nypost.com/2022/11/20/matthew-mahrer-who-made-threats-against-nyc-synagogue-is-jewish-kin-of-a-holocaust-survivor-lawyer/

 

 

Używamy cookies
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.