12
Śr, Gru

Irańscy piłkarze nie zagrają w butach Nike na MŚ – Trump zakazał

Na chwilę przed najważniejszymi meczami, Nike odmówił dostarczenia obuwia irańskim piłkarzom. Złośliwi pytają, czy będą grać na boso?

W piątek Iran będzie musiał stoczyć pierwsze starcie z Marokiem w butach innej marki niż do tej pory. Jak podkreślił ich trener, doskonale znany wcześniej z prowadzenia reprezentacji Portugalii i Realu Madryt, Carlos Queiroz, takie zmiany nie są dobre. A już oświadczenie wydane przez firmę Nike określił jako zbędne.

Dlaczego Nike nie ubierze w buty irańskich piłkarzy na te MŚ? Oczywiście ma to związek z sankcjami, które nałożyły Stany Zjednoczone na Iran, za rozwój programu nuklearnego. Firma Nike wydała w tej sprawie oświadczenie, w którym czytamy, że nałożone przez USA sankcje na Iran, zobowiązują do ich przestrzegania, a zatem nie mogą dostarczyć butów zawodnikom reprezentacji Iranu. Do oświadczenia Nike odniósł się Carlos Queiroz, który powiedział, że firma powinna przeprosić, gdyż to oświadczenie jest niepotrzebne, absurdalne i jest wyrazem aroganckiego zachowania wobec piłkarzy. W końcu wszyscy o sankcjach wiedzą. Podkreślił również, że są tylko piłkarzami i trenerami, i nie powinni być zamieszani w takie sytuacje.

Iran, który jest w grupie B, oprócz Meksyku, zagra jeszcze z Portugalią i Hiszpanią.

 

Reklama: Styl schabby chick

 

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież