29
Śr, Mar

Ile kosztuje zwijany telewizor?

Źródło: https://pixabay.com/pl/photos/telewizor-tv-telewizja-ekran-kino-4308537/

Designerska skrzynka skrywa 65- calowy telewizor. LG Signature OLED RX to połączenie telewizora, odtwarzacza muzyki, zegara i ekskluzywnego wyposażenia. Ile kosztuje takie cudo?

Zawrotna kwota, kilkuset tysięcy złotych, za którą spokojnie można kupić mieszkanie w stolicy, to cena, którą trzeba zapłacić za luksusowy dodatek do salonu. Zachwyca nie tylko design, innowacyjne rozwiązania, jakim jest rolujący się tv, ale też to co ma w środku. LG zaprezentowało futurystyczny telewizor w 2019 roku, jednak przez kolejne miesiące nie był dostępny poza Koreą. W tym roku można go już kupić w 15 krajach na świecie, w tym w Europie (m.in.: Holandia, Niemcy, Francja).

Rolowany telewizor ma 65 cali i matrycę OLED. Dzięki organicznemu panelowi obraz zachwyca jakością, odwzorowaniem barw i ich głębią, a telewizor jest smukły i lekki. OLED ma jeszcze jedną zaletę, ta technologia pozwala na znacznie więcej niż inne. Z jej wykorzystaniem możliwe jest zwinięcie się telewizora w rulon, ale też produkcja tańszych zakrzywionych urządzeń. Technologia OLED wykorzystywana jest również do produkcji telewizorów przeźroczystych. Kosztują od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Ich fonemem polega na tym, że wgrywa się zdjęcie tła i telewizor dopasuje się do otoczenia, gdy jest wyłączony. Przeźroczyste telewizory produkuje już wiele marek.

Elastyczny telewizor LG ma trzy tryby. W pierwszym (Full View) ekran jest rozwinięty, w drugim (Line View) jest częściowo rozwinięty, a w trzecim (Zero View) ekranu nie ma. W tym drugim trybie można ustawić zegar, sprawdzić pogodę, jest też ramką dla zdjęć, odtwarzaczem muzyki bądź buduje nastrój. W wersji Zero View, gdy tv jest schowany, można korzystać z odtwarzacza muzyki. W trybie rozwiniętym telewizor ma wiele dodatkowych funkcji. Jedną z nich jest asystentka, której wydajemy polecenia. Inna to sterowanie za pomocą aplikacji z pozycji smartfona.

Ekskluzywny telewizor nie należy do tanich. Cena za niego w Wielkiej Brytanii to 100 tys. funtów. Nie jest niska, ale sztuczna inteligencja zaskakuje. Telewizor dopasowuje się do otoczenia, dzięki kontroli jasności. A dzięki możliwości dostosowania ekranu do formatu filmu, programu, nie oglądamy czarnych pasków na dole i u góry. Całość dopełnia wpisująca się w styl minimalistyczny półka, do której chowa się telewizor.

 

 

Pin It

Komentarze obsługiwane przez CComment

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.