19
N, Sie

Wyłudzali nieruchomości od mieszkańców Gdańska

W Gdańsku policja zatrzymała 5 notariuszy. Postawiono im 120 zarzutów.

W Gdańsku dokonano zatrzymania notariusza Karola A. oraz właściciela lombardu - Andrzeja K. Obaj panowie usłyszą poważne zarzuty pod swoim adresem.

Śledztwo, które przeprowadził „Superwizjer” wykazało, iż osoby te były zamieszane w proceder udzielania lichwiarskich pożyczek oraz wyłudzania nieruchomości od mieszkańców terenu Pomorza. W tej sprawie zatrzymanych jest znacznie więcej osób.

Zarzuty postawiono już 5 osobom. Łącznie obwinia się ich o 120 przestępstw. Notariusze nie przyznali się do popełniania zabronionych czynów i oczekują na proces w areszcie śledczym. Istnieją podejrzenia, że proceder ten trwał od dawna i polegał na udzielaniu pożyczek na ogromny procent, jak również podstępne wyłudzaniu mieszkań, domów czy nielegalnym przejmowaniu od ofiar ich majątków.

Oszuści działali w wyrachowany sposób, a ich głównym celem były osoby starsze, nieświadome tego, że stają się ofiarami przestępstwa. Szacunkowa ilość poszkodowanych w tej sprawie to, jak na razie, 400 osób. Oszustwa popełniano w latach 2010 – 2016. Niestety wydarzenia te uderzają bezpośrednio w zawód zaufania publicznego, jakim jest notariusz i negatywnie wpływają na jego ocenę przez ogół społeczeństwa.

 

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież