Przed lubelskim sądem toczy się nietypowa sprawa. O prawo do noszenia munduru.

Obwinionym jest por. rezerwy Szymon Fijał. Więcej informacji na nagraniu wideo.

Opis postępowań sądowych i okoliczności zwolnienia:

1. Rozprawa o mundur!
24 września 2024 r. o godz. 10:15 sala VI w Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód w Lublinie przy ul. Krakowskie Przedmieście 78
Sygnatura akt: IV W 520/24
IX LW 1152/24
Referent: SSR Bożena Dzimira-Rzepkowska.

2. Rozprawa apelacyjna po wyroku uniewinniającym!
26 września 2024 r. o godz. 11:30, sala nr I, w siedzibie Wojskowego Sądu Okręgowego w Warszawie przy ul. Nowowiejskiej 28A
Sygn. akt SA 35/24
Skład Sądu: Przewodniczący i sprawozdawca: Sędzia WSO płk Robert Gmyz

Ad 1.
Zostałem wyrokiem nakazowym niesłusznie skazany z art. 61 Kodeksu Wykroczeń za noszenie munduru oficera Wojska Polskiego (rzekomo bez zezwolenia) podczas rozpraw sądowych.
Ustawa o odznakach i mundurach stanowi, że zakaz noszenia munduru nie dotyczy żołnierzy, którzy po okresie czynnej służby wojskowej zostali przeniesieni do rezerwy. Natomiast Kodeks Wykroczeń dotyczy przebierania się w mundur przez osoby nieuprawnione w celu przywłaszczenia sobie funkcji i stanowi o przepadku mienia, które służyło do popełnienia wykroczenia - w tym przypadku munduru.
Dlatego złożyłem skargę i oczekuję na rozprawę 24 września 2024 roku w Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód w Lublinie.

Ad 2.
21 marca 2024 roku zostałem uniewinniony w pierwszej instancji przez Wojskowy Sąd Garnizonowy w Lublinie z uwagi na brak jakichkolwiek dowodów mojej winy. Prokurator Sławomir Stępniak nie przeprowadził żadnych wskazanych przez Sąd dowodów. Natomiast na ostatniej rozprawie przed wydaniem wyroku zawnioskował o uwzględnienie szkalującego mnie wpisu z profilu na portalu społecznościowym Facebook fundacji pod zwodniczą nazwą: „Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych”.  Sąd odrzucił ten wniosek, co m.in. posłużyło prokuratorowi do napisania zażalenia na wyrok do sądu drugiej instancji. Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie 26 września 2024 roku rozpocznie rozprawę, na której zdecyduje, czy utrzyma w mocy wyrok WSG w Lublinie, czy cofnie sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Dodatkowo:
Sprawa nielegalnego zwolnienia mnie i ewentualnego przywrócenia mnie do służby została przeze mnie wygrana w pierwszej instancji 6 marca 2023 roku, natomiast po skardze Ministra Obrony Narodowej została 30 kwietnia 2024 roku wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego cofnięta z powrotem do pierwszej instancji. Powodem było „zbyt ogólnikowe uzasadnienie wyroku”. Kodeks postępowania przed sądami administracyjnymi stanowi jednak w art. 184, że wyroki nie ulegają uchyleniu ze względu na błędy uzasadnienia, jeżeli wyrok sam w sobie nie narusza prawa. Dlatego uważam te wszystkie rozprawy za działanie na moją szkodę i trzymanie mnie w klinczu. Terminu rozprawy jeszcze nie podano.  

Od samego początku podstawą do orzekania w moich sprawach są nielegalne działania odwetowe. Mam tu na myśli m.in. nielegalne i fałszywe ukaranie mnie dyscyplinarne, błędnie sporządzona i fałszywa opinia służbowa oraz liczne pomówienia, które doprowadziły do mojego zwolnienia. Nielegalne działania nie mogą być fundamentem wyroku!

Sprawdź inne moje filmy na:
YouTube: @por.Szymon Fijał
TikTok: @por.szymonfijal

Używamy cookies
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.