21
Wt, Sie

Nowe, duże zagrożenie dla członków spółdzielni!

Krajowe media informują o uchwaleniu w USA ustawy dotyczącej przejmowania mienia bezspadkowego.

Chodzi o bezprawne roszczenia żydowskich organizacji uzurpujących sobie prawo do mienia po obywatelach II RP, ofiarach holokaustu. W doniesieniach prasowych jest mowa w pierwszej kolejności o nieruchomościach państwowych i samorządowych, ale np. w przypadku Warszawy bezprawne żądania mogą dotyczyć terenów zabudowanych blokami spółdzielni mieszkaniowych, które nie dość, że nie uwłaszczyły mieszkańców, to nawet nie mają prawa do gruntów!


Link do informacji prasowej >>

W dobie totalnego ataku na rząd RP inicjowanego przez grupy interesów ze starej unii, otworzenie kolejnego frontu przeciwko Polsce, należy oceniać jako nieprzypadkowe i bardzo poważne zagrożenie.

Na domiar złego III RP wciąż nie uznaje praw 10 milionów Polaków egzystujących w postkomunistycznych spółdzielniach-molochach. Nawet połowa z naszych rodaków nadal nie ma prawa własności choć dawno spłaciła koszty budowy. Mieszkańcom SM nie dano prawa do wolnych wyborów i decydowania o posiadanym mieniu. Elity polityczne rządzące III RP wciąż traktują ludność spółdzielni jako obywateli drugiej kategorii niezasługujących na pełnię praw konstytucyjnych.

Dlatego obawiamy się, że pod wielostronnym zmasowanym naciskiem PiS może ulec. Obym się mylił, ale nie można całkowicie wykluczyć rozważania opcji zaspokajania roszczeń m.in. nieuwłaszczonym mieniem spółdzielczym. Choć trudno sobie wyobrazić tak zuchwały krok, to jednak ścieżka taka jest hipotetycznie możliwa z powodu wyjątkowej bierności mieszkańców spółdzielni.

Więc każdy z nas, w trosce o swoją przyszłość i dobro Ojczyzny, ma obowiązek zaprotestować przeciw tak zuchwałym i bezprawnym żądaniom.

Zważywszy kontekst historyczny przypomnieć należy, że mieszkający w II RP Żydzi byli obywatelami polskimi, więc w przypadku bezpotomnej śmierci praw do ich mienia nie mogą sobie rościć osoby trzecie. Tym bardziej, że państwo Izrael powstało dopiero w 1948 roku.

Rzymskie przysłowie "Historia jest nauczycielką życia" powinno być dla nas drogowskazem. Powinniśmy wyciągać wnioski z naszej tragicznej przeszłości, ale też i z teraźniejszości. Powinniśmy pamiętać:

- kto współtworzył komunizm - najbardziej zbrodniczy system w dziejach świata;

- kto przeciwko odrodzeniu Polski kolaborował z bolszewikami w wojnie 1920 roku;

- kto zdradzał II RP, przechodząc na służbę w NKWD i UB (mimo istnienia prawowitego rządu londyńskiego) i dopuszczał się mordowania żołnierzy podziemia niepodległościowego;

- kto w dobie III RP nie szanuje demokratycznych wyborów i współtworzy rebelię KOD wymierzoną w bezpieczeństwo i suwerenność Rzeczypospolitej.

 

Stanisław Bartnik

 

 

 

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież