25
N, Paź

Długie weekendy w 2020 roku

Kiedy opłaca się wziąć urlop w 2020 roku, by dłużej odpoczywać? Jak wypadają święta i dni wolne od pracy?

Już na samym początku roku możesz mieć sześciodniowy długi weekend. Wystarczy wziąć dwa dni wolnego czwartek i piątek. Nowy Rok wypada w środę, a Trzech Króli w poniedziałek. Jeśli weźmiesz urlop w czwartek i piątek masz wolne od środy do poniedziałku. Jeśli zdecydujesz się również na poniedziałek i wtorek wolny (ze starego roku), czyli cztery dni urlopu, to na początek roku masz 10 dni wolnego.

Luty i marzec, brak dłuższego odpoczynku, ale za to w kwietniu i w maju, łącznie po jednym dłuższym weekendzie. Święta Wielkanocne wypadają w 2020 roku 12 i 13 kwietnia. A 1 maj w piątek, co oznacza trzydniowy odpoczynek. Jeśli weźmiesz dodatkowo cztery dni urlopu przed 1 maja będziesz mieć 9 dni wolnego.

Kolejny długi weekend wypada w czerwcu. Boże Ciało w przyszłym roku przypada 11 czerwca. Jeden dzień urlopu w piątek, oznacza czterodniowy weekend. W lipcu i sierpniu niestety nie można liczyć na dłuższy weekendowy odpoczynek, 15 sierpnia wypada w sobotę.

Wszystkich Świętych w przyszłym roku wypada w niedzielę, natomiast Święto Niepodległości w środę. Przy dwóch dniach urlopu możesz mieć pięciodniowy weekend bądź przy czterech dniach urlopu dziewięciodniowy.

Wigilia w 2020 roku wypada w czwartek, a więc Boże Narodzenie piątek i sobota. Sylwester przypada w czwartek, co oznacza pierwszy długi weekend już w kolejnym, 2021 roku.

 

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież