26
Pn, Lut

Centrum dystrybucyjne Lidla ze składowiskiem odpadów niedaleko Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Według doniesień medialnych wójt gminy Gietrzwałd popiera budowę ogromnego centrum dystrybucyjnego i składowiska odpadów zlokalizowanego około 400 metrów od Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

Mieszkańcy gminy Gietrzwałd, media, publicyści (m.in. Stanisław Krajski), wskazują, że inwestycja jest zagrożeniem dla sanktuarium. Przywołują analogię czasów objawień do współczesności. Zauważają, że maryjne objawienia miały miejsce w zaborze pruskim, w czasach intensywnej germanizacji i walki z Kościołem katolickim.

Ich zdaniem obecnie ponownie jesteśmy świadkami nowej odsłony brutalnego zwalczania Kościoła oraz atakowania symbolu kluczowego dla historii i tożsamości Polski.

Znamienne jest, że planowana inwestycja Niemców przewiduje m.in. budowę składowiska odpadów w rejonie, w którym znajduje się pobłogosławione przez Maryję źródełko wody do dziś uzdrawiającej chorych.

Poniżej opinia Stanisława Krajskiego na temat szczegółów inwestycji.

Pin It

Komentarze obsługiwane przez CComment

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.