26
Wt, Maj

10 najciekawszych miejsc na wakacje w Polsce

W przypadku wakacji często nasze podejście idealnie opisuje powiedzenie cudze chwalicie, swego nie znacie. Mamy tyle pięknych zakątków, poznaj 10 naszych propozycji.

Wakacje w Polsce mogą być równie atrakcyjne, co za granicą. Co prawda z palmami u nas ciężko, ale nasza przyroda ma dużo do zaoferowania. Innym powodem, dla którego wybierane są ciepłe kraje jest niepewność, zmienność pogody w naszym kraju. A przecież deszcz czy chłodniejszy dzień nie muszą się wiązać ze spędzaniem czasu w hotelowym pokoju. Gdzie jechać w Polsce? Oto nasze propozycje.

  1. Nałęczów

Początki Nałęczowa sięgają VIII wieku, leży on Płaskowyżu Nałęczowskim, nad rzeką Bystrą. Znajduje się on w tzw. turystycznym trójkącie: Kazimierz- Nałęczów-Puławy. Sam Nałęczów jest nie tylko uzdrowiskiem, ale ma bogatą ofertę wypoczynkową dla osób w różnym wieku. Liczne zabytki, szlaki turystyczne, bogata oferta SPA i atrakcji dla dzieci, a także bogactwo zieleni, czynią z Nałęczowa jedno z najpiękniejszych uzdrowisk w Polsce.

  1. Gorce

To propozycja dla poszukujących wyciszenia, spokoju, kontaktu z nieskażoną ręką człowieka naturą. Gorce nie są tak przedeptane jak Tatry czy Pieniny, a do zaoferowania mają równie dużo. Wiele szlaków, zarówno dla tych, co lubią krótkie wycieczki, jak i dla tych, którzy mogą chodzić przez kilka dni. Czyste powietrze, pyszne jedzenie w schroniskach i wiele możliwości spędzania wolnego czasu sprawiają, że jest to jeden z atrakcyjniejszych punktów na mapie Polski.

  1. Osetnik

Polskie morze zniechęca Cię walką o miejsce na plaży i tłumem ludzi w każdym miejscu? Są jeszcze takie zakątki, gdzie można cieszyć się spokojem, szumem fal i brakiem tłumów. Jedną z takich miejscowości jest Osetnik. Oddalony 12 km od Łeby, a jakby przenieść się w inny wymiar! Jest jedno ale, nie znajdziesz tam hoteli, pensjonatów, a jedno pole namiotowe na 120 miejsc z jednym kranem i toaletą, czyli warunki spartańskie, ale w zamian za to cisza, brak tłumów, gofrów i frytek na każdym rogu.

  1. Augustów

Otoczony lasami Puszczy Augustowskiej i jeziorami, Augustów, to miejscowość, w której każdy znajdzie sposób na spędzanie wolnego czasu. Liczne ścieżki spacerowe, szlaki rowerowe, atrakcje wodne (wiele wypożyczalni sprzętów wodnych), liczne zabytki, a także wiele imprez, festyny, pokazy, zawody, czynią z Augustowa jedną z najatrakcyjniejszych miejscowości na mapie Polski.

  1. Spała

To w okolicy Spały gościli najwięksi tego świata, królowie polscy, carowie rosyjscy i inne koronowane głowy Europy. W XX wieku w Spale mieściła się letnia rezydencja prezydentów. Spała leży 7 km od Tomaszowa Mazowieckiego. A spalskie lasy to jeden z największych obszarów leśnych środkowej Polski. Turyści mogą zwiedzać, spacerować, jeździć na rowerach, wybrać się na spływ Pilicą, do parku linowego, zwiedzać. Możliwości jest wiele.

  1. Winiec

Wieś na Mazurach, jeszcze nie przepełniona turystami w sezonie wiosenno- letnim. Pozwala złapać oddech, odpocząć od zgiełku miasta, zbliżyć się do natury i oddychać czystym powietrzem. Wieś leży w okolicy Jeziora Bartężek i nieopodal znajduje się las zwany Jaśkowskim Borkiem. Można spędzać czas ciesząc się z wodnych atrakcji, a także z licznych ścieżek spacerowych w pięknych okolicznościach natury. A w samej okolicy również wiele do zobaczenia.

  1. Borne Sulinowo

To propozycja dla miłośników historii, militariów, poszukiwaczy tajemnic i odkrywców. Borne Sulinowo leży nad jeziorem Pile. Przez nie przepływa rzeka Piława, a na jeziorze znajdują się dwie wyspy. W mieście są liczne szlaki spacerowe, rowerowe, kajakowe, do jazdy konnej. I liczne zabytki, zarówno w samym Borne Sulinowo jak i okolicy.

  1. Roztocze

Niezwykła kraina, unikatowa na skalę europejską przyroda, tysiące kilometrów szlaków i mnóstwo możliwości spędzania wolnego czasu, czyli Roztocze. To kolejna nasza propozycja na wakacyjny urlop. Roztocze tworzy pasmo wzgórz, rozciągające się w Polsce między Wyżyną Lubelską a Podolem, a sięga aż do Lwowa. Na jego terenie Roztoczański Park Narodowy, parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody i najczystsza rzeka. Wiele możliwości spędzania czasu na wodzie i lądzie.

  1. Pustynia Błędowska

Aby spędzić wczasy na pustyni wcale nie trzeba jechać za granicę, wystarczy wybrać się na naszą pustynię. Położona na pograniczu Wyżyny Śląskiej i Olkuskiej zajmuje teren ok 33 km kw. i wchodzi w skład Jury Krakowsko- Częstochowskiej, jednego z najpopularniejszych terenów turystycznych w Polsce. Główną atrakcją są piesze wędrówki i konne przejażdżki szlakiem pustynnym, na których nie brakuje punktów widokowych i zabytków.

  1. Dolina Narwi

To Amazonia w polskim wydaniu i prawdziwy raj dla miłośników ptaków i dzikiej natury. Dolina Narwi leży na terenie Narwiańskiego Parku Narodowego. Można ją zwiedzać kajakiem, rowerem, pieszo. Ornitolodzy naliczyli 200 gatunków ptaków w jej obszarze, a także 40 gatunków ssaków. Niezwykła przyroda, niezmącony niczym spokój, tylko odgłosy natury, to idealne miejsce na relaks w pięknym otoczeniu.

Jak widać mamy mnóstwo możliwości spędzania urlopu w Polsce. Mamy wszystko, morze, góry, lasy, pustynie i Amazonie.

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież