Polak zaatakowany przez ściganego listem gończym Rafała G. stworzył w serwisie wordpress.com stronę z informacjami o poszukiwanym założycielu OMZRiK.

Wśród opublikowanych tam materiałów znajdowały się sygnatury, sentencje i uzasadnienia wyroków skazujących członków grupy Rafała G., link do listu gończego wystawionego za Rafałem G. przez polską policję, opinie biegłych psychiatrów i seksuologów na temat Rafała G. oraz informacje prokuratury o kolejnych zarzutach przeciwko Rafałowi G. i innym osobom.

Według relacji serwis został stworzony w celu ułatwienia dotarcia do informacji niezbędnych do skutecznej obrony osobom zaatakowanym przez grupę Rafała G. W opinii twórcy ze strony korzystali adwokaci, dziennikarze, policja, a nawet prokuratorzy.

W ciągu roku witrynę odwiedziło blisko 20 tys. osób. W ocenie autora funkcjonowanie www.omzrik.com okazało się na tyle dotkliwe dla skazanego oraz środowisk za nimi stojących, że uruchomione zostały kontakty na najwyższym szczeblu.

W rezultacie w grudniu 2023 r. Wordpress bez zawiadamiania Polaka, niespodziewanie usunął całą stronę, uniemożliwiając mu odzyskanie danych, co jest praktyką niespotykaną, ponieważ zawsze w takich przypadkach serwis stwarza możliwość pobrania plików z zawartością strony. 

Warto podkreślić, że Wordpress należy do potężnej amerykańskiej korporacji AUTOMATIC INC., więc skasowanie strony z informacjami o grupie Rafała G. nie mogło być wyłącznie dziełem polskich służb, tak jak to miało miejsce w przypadku wielu innych polskich serwisów (wRealu24, N.Czas, MyślPolska, Xportal.pl, Wolnemedia.pl). Daje to do myślenia, jak potężne środowiska stoją za działalnością organizacji atakujących polskie interesy narodowe. Jest też prawdopodobne, że Rafał G. paradoksalnie korzysta z parasola ochronnego polskiej prokuratury, która z nieznanych przyczyn, np. odmawia wszczynania śledztw w przypadkach mowy nienawiści, znieważania chrześcijan i obrazy uczuć religijnych. Poniżej przykład jednej z grafik nawołujących do nienawiści do chrześcijan i sugerujących, że chrześcijaństwo jest religią faszystowską.

Grafika opublikowana przez OMZRiK

Dane pierwotnie opublikowane na Wordpress udało się Polakowi odzyskać dzięki podmiotom archiwizującym zasoby internetu:
https://web.archive.org/web/20230616041856/https://rightcomments.wordpress.com/zostales-zaatakowany-przez-przestepcow-z-omzrik-te-informacje-moga-ci-sie-przydac/

Na podstawie kopii pobranej z web.achive.org odtworzył zasób informacji o Rafale G. i przywrócił działanie omzrik.com

W ramach strony informacyjnej Polak uruchomił też na zrzutka.pl. zbiórkę środków na wsparcie procedury ekstradycji Rafała G. do Polski i pomoc osobom poszkodowanym: https://zrzutka.pl/2w837h

Charakteryzując cel zrzutki napisał:

Pomoc polskim organom ścigania w doprowadzeniu do ekstradycji Rafała G.. Link do listu gończego za tym przestępcą znajduje się na stronie głównej Policji: https://poszukiwani.policja.pl/pos/form/r13858472493661,GAWEL-RAFAL.html

Opracowanie i bezpłatne udostępnienie wzorów pism procesowych dla wszystkich osób poszkodowanych w wyniku przestępczej działalności Rafała G. i jego wspólników.

Inne czynności prawne zmierzające do wyegzekwowania wyroków sądów w sprawie członków grupy Rafała G.

Serwis zrzutka.pl również próbował uniemożliwić publikację zbiórki Polaka. Prawdopodobnie ze względu na to, że na zrzutka.pl równolegle pieniądze pozyskuje Rafał G. pod hasłem walki z mową nienawiści: https://zrzutka.pl/omzrik

 

Używamy cookies
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.