18
Śr, Lip

W czyim imieniu działa Truskolaski??

Od lewej Tadeusz Truskolaski. Skan ze strony facebook.pl

Portal PolskaNiepodlegla.pl informuje o podpisaniu przez Tadeusza Truskolaskiego deklaracji o przyjmowaniu uchodźców.

Prezydent Białegostoku wspólnie z innymi prezydentami związanymi z Platformą Obywatelską podniósł rokosz przeciwko rządowi RP, rokosz przeciwko dobru i bezpieczeństwu Polski.


Mimo sprzeciwu społecznego i stwarzania bezpośredniego zagrożenia dla mieszkańców miasta Truskolaski ostentacyjnie włącza się w antypolskie inicjatywy.

Czytaj artykuł "Prezydenci łączą siły..." >>>

Oprócz celów czysto politycznych realizowanych przez PO, w wymiarze lokalnym przyjęcie uchodźców ma ważne znaczenie dla zuchwałych planów grup interesów zakładających zmianę struktury etnicznej Białegostoku.

Grupie interesów marzy się przekształcenie Białegostoku do formy przedwojennej, w której kapitał i przemysł pozostawał w obcych rękach a polska ludność stanowiła mniejszość. Autorzy tej idei-zdrady stanu osiągnęli częściowy sukces. Przez ostatnią dekadę udało się wprowadzić do Białegostoku na dużą skalę obcy kapitał, który przejął handel detaliczny w mieście. Dziś Portugalczycy, Niemcy, Francuzi, kontrolują większość obrotu detalicznego. Rodzime firmy produkcyjne tracą kanały dystrybucji i udziały w rynku. Polityka ta w wymiarze ekonomicznym przynosi zatruty owoc. Osoby prawne w 2015 roku wpłaciły zaledwie 16 mln podatku dochodowego. Dla porównania osoby fizyczne przekazały ponad 300 mln złotych do kasy Białegostoku. Można szacować, że polityka preferowania obcego kapitału kosztem rodzimego to roczna strata w podatku dochodowym rzędu nawet 100 mln złotych.

Ostatnio UE zablokowała opodatkowanie w Polsce obcych sieci handlowych. Ale to wciąż mało dla ich interesów. Nie podoba im się podnoszenie płacy minimalnej zmuszające do podwyżki wynagrodzeń. Dodatkowym ciosem dla obcych sieci jest 500+ redukujące pulę pracowników za 800 złotych na rękę.

Grupy interesów szukają więc rozwiązań. Pomocną dłoń wyciąga Truskolaski - bo oprócz doraźnej walki z PiS, realizowania antypolskiego planu zmiany struktury kapitałowej i etnicznej Białegostoku tworzy perspektywę dostarczenia tańszej siły roboczej.

Białystok: wpływy z podatku dochodowego od osób prawnych (w tym obcego kapitału) i osób fizycznych.

 

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież