05
N, Gru

Kto atakuje członków spółdzielni mieszkaniowych?

W nocy z 15 na 16 maja 2013 r. w aucie Stanisława Bartnika (Obywatelskie Stowarzyszenie Uwłaszczeniowe w Białymstoku) zaparkowanym pod blokiem Zielonogórska 14 należącym do spółdzielni Słoneczny Stok "spadł" przewód paliwowy.

Poszkodowany rano zawozi dziecko do szkoły. W tym dniu ujechał z dzieckiem zaledwie kilkaset metrów. Miał przy tym dużo szczęścia bo akurat padał deszcz i nie doszło do zapłonu lejącej się benzyny.

Zdarzenie miało miejsce po rzekomym "rasistowskim" podpaleniu drzwi mieszkania w SM Słoneczny Stok a przed dwoma podpaleniami drzwi mieszkań w spółdzielni w Sokółce.

Czytaj o podpaleniach w Sokółce >>

Czytaj o zastraszaniu w Hajnówce >>

Czytaj o ataku na szefa OSUw Białymstoku >>


Czytaj o wybiciu szyby >>

 

Wspólnym mianownikiem ataków na spółdzielców jest przedmiot ich działalności. Osoby, którym podpalano drzwi, niszczono mienie, zastraszano i szykanowano, są zaangażowane w przygotowanie projektu reformy spółdzielczości, kontrolują wydatki prezesów żądając udostępnienia faktur i umów, sprawdzają realizowane inwestycje (np. Tadeusz Mróz termomodernizację bloków), przeciwdziałają niezasadnym eksmisjom (zamiana lokali, odpracowanie należności, raty), występują w sprawach sądowych po stronie pokrzywdzonych mieszkańców spółdzielni.

 


Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.