Lokalna prasa informuje, że Białystok należy do miast, w których dokonuje się najwięcej eksmisji. Zobacz artykuł

Po raz kolejny już apeluję do władz miasta o wsparcie lokalnej reformy spółdzielczości mieszkaniowej i systemowe zahamowanie wykluczenia społecznego. Przykładowo rezygnacja z jednego bankietu na rzecz dofinansowania biura pomocy prawnej dla ludności w zakresie przeciwdziałania eksmisjom i wspierania zmian w sposobie zarządzania spółdzielniami, zaowocowałaby ograniczeniem liczby eksmisji. Władze miasta powinny włączyć się w działania na rzecz reformy spółdzielczości i wspierać mieszkańców zabiegających o redukcję kosztów czynszowych i ograniczenie patologii. Sposobem na eksmisje jest niższy czynsz dzięki dopuszczeniu wolnorynkowych zarządców do administrowania budynkami spółdzielni. Skuteczne jest wychodzenie z zadłużenia przez zamianę lokali. Pomaga też organizowania odpracowania należności w przypadku bezrobotnych.

Zachęcam pana Tadeusza Truskolaskiego do zainteresowania problemami dziesiątek tysięcy białostoczan. Nie jest za późno. Tak samo jak nie jest za późno na sortowanie śmieci zamiast spalania.

Eksmisje w BSM

Jak zarabia się na eksmisjach

 

Autor: Stanisław Bartnik

 

Używamy cookies
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.