05
N, Gru

Domek w szeregówce tańszy niż mieszkanie w spółdzielni

spoldzielnia-sloneczny-stok-mieszkaniaSpółdzielnia Słoneczny Stok od 2009 r. sprzedaje mieszkania w bloku przy ul. Boboli. Przykładowo 141,70 m2 kosztuje 429 073 zł, a lokal o powierzchni 69,4 m2 jest w cenie 301 209 zł.

Zobacz ofertę SM Słoneczny Stok KLIKNIJ

 

Działające w Białymstoku firmy deweloperskie, mimo trudniejszej sytuacji w zakresie możliwości pozyskania gruntu pod inwestycje jak również warunków kredytowania, są w stanie oferować niższe ceny nawet na domy w zabudowie szeregowej. Przykładowo firma Fenix proponowała domy o powierzchni od 152 m2 do 220 m2 w cenie 1899 zł/m2. Decydując się na szeregówkę można było kupić dom o metrażu 220 m2 za kwotę 417 tys. zł. Dlatego najprawdopodobniej spółdzielnia ma trudności ze sprzedażą mieszkań.

fenix-szeregowki

szeregowki-bialystok-18.11.2011

435tys-dom-pod-w-wa

Dodatkowo, oprócz ceny, bardzo istotnym kryterium jest czynsz. Zarządcy wolnorynkowi dla bloków oferują stawkę ok. 1 zł/m2. Natomiast w białostockich spółdzielniach opłata eksploatacyjna kształtuje się w przedziale 1,70-2,10 zł/m2. Wysokie koszty utrzymania odstraszają więc potencjalnych klientów, którzy mając do wyboru porównywalną albo niższą cenę zakupu mieszkania (lub domu), decydują się na racjonalne czynszowo oferty. Wybór wolnorynkowego dewelopera procentuje im comiesięczną oszczędnością w czynszu, którą mogą przeznaczyć na spłatę kredytu.

 

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.