09
Cz, Kwi

Netflix rozpowszechnia film znieważający chrześcijaństwo

Foto: citizengo.org

Jest reakcja chrześcijan na bluźnierstwo. Portal CitizenGo przygotował petycję z wezwaniem: "Usuńcie bluźnierczy film ze swojej platformy!" adresowaną do szefów Netflix'a.

Na dzień 6 stycznia 2020 r., godz. 21.13 petycję podpisało ponad 1,44 mln osób.

Co ciekawe brazylijscy "filmowcy" nie atakują judaizmu czy islamu – tylko chrześcijaństwo. Dlaczego?

Link do petycji: https://www.citizengo.org/pl/rf/175913-zadamy-netflix-usunal-bluznierczy-film-ze-swojej-platformy

 

Treść petycji:

Usuńcie bluźnierczy film ze swojej platformy!

Szanowni Panowie,


Reed Hastings
 - założyciel i prezes Netflix'a
Jeff Hensien
 - Dyrektor Departamentu Obsługi Klientów
Ted Sarandos - Dyrektor ds. Repertuaru

Promowany przez Netflix bluźnierczy, "komediowy" show brazylijskiej grupy "Porta dos Fundos", który przedstawia Jezusa Chrystusa jako homoseksualistę, apostołów jako alkoholików, a Dziewicę Maryję jako kobietę rozwiązłą, jest dla mnie niewyobrażalnym skandalem.Szczególnie podłym, bo dokonywanym przez Panów celowo i z pełną świadomością skutków, w kontekście drogich wszystkim chrześcijanom świąt Bożego Narodzenia.


Taki atak na chrześcijan i chrześcijaństwo, w przebraniu "sztuki”, musi być odczytany tylko jako dalsza zachęta do pełnego przyzwolenia na kolejne prześladowania chrześcijan na całym świecie.

Ciekawi mnie, czy Netflix planuje w okresie przyszłorocznego ramadanu promocję podobnych produkcji, których bohaterami będą Allah lub Mahomet przedstawiani jako homoseksualiści, lub osoby dotknięte chorobą alkoholową?

Żądam natychmiastowego usunięcia z Państwa platformy tego bluźnierczego „dzieła”.

Z poważaniem,
[Imię i nazwisko]Komentarz:

Każdego roku brazylijska grupa "komediowa" "Porta dos Fundos" („Tylne drzwi”) produkuje na święta Bożego Narodzenia film, którego celem jest atakowanie chrześcijan i chrześcijaństwa. Cykl ukazuje się pod tytułem: "Pierwsze kuszenie Chrystusa".

Można powiedzieć, że produkcje te mają jeden, jedyny cel - bluźnierstwo.
Rzecz jasna obiektem tego bluźnierstwa jest tylko jedna, jedyna religia - chrześcijaństwo.

Brazylijscy filmowcy usprawiedliwiają swoją twórczość prawem do „wolności słowa" i „wolności wyrazu artystycznego”, by atakować, poniżać i zniesławiać chrześcijan i ich religię.


Nie ulega wątpliwości, że tym samym działają oni na rzecz poszerzania granic tolerancji opinii publicznej dla bluźnierstw i kpin z religii.
Kolejny raz możemy przekonać się, że chodzi im wyłącznie o chrześcijaństwo, bo nic podobnego nie miało miejsca w stosunku do islamu.

Zazwyczaj nowe filmy tej grupy publikowane są na kanale YouTube, ale w tym roku w promocję produkcji, w okresie przedświątecznym, zaangażował się aktywnie NETFLIX.

Zrobił to także w Polsce, umieszczając na swojej platformie film „Pierwsze kuszenie Chrystusa” z napisami w języku polskim.

Nikt nie ma prawa obrażać i atakować wiary miliardów ludzi na całym świecie.


Ten rodzaj "artystycznego" przekazu ma tylko jedną oczywistą konsekwencję: znieczulenie ludzkich sumień i przygotowanie całkowitej społecznej akceptacji dla dalszych i jeszcze bardziej krwawych prześladowań chrześcijan na całym świecie.

Wychodząc z przekonania, że milczenie w takich przypadkach rozzuchwala sprawców postanowiliśmy rozpocząć kampanię, żądając od prezesa Netflix’a i jego kolegów usunięcia serii filmów grupy ”Porta dos Fundos" z platformy, którą zarządza.

Bardzo prosimy o podpisanie petycję już teraz, aby nasze wspólne żądanie dotarło jak naszybciej do niżej wymienionych pracowników Netflix'a:

Reed Hastings, założyciel i prezes Netflix'a

Jeff Hensien, Dyrektor Departamentu Obsługi Klientów

Ted Sarandos, Dyrektor ds. Repertuaru

 

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież