26
Wt, Maj

Ceny kryptowalut lecą w dół

Rynek kryptowalut pogrążył się w ostatnich tygodniach w czarnej otchłani. Spada zainteresowanie, a za nim cena. Czy to już jego zmierzch?

Jeszcze całkiem niedawno, bo kilka, kilkanaście miesięcy temu, mówiło się, że kryptowaluty są alternatywą dla tradycyjnych form inwestowania pieniędzy. A dziś słowo bitcoin czy kryptowaluty coraz rzadziej wpisywane są w wyszukiwarkę.

Analityk Cinkciarz.pl, Bartosz Grejner, zwraca uwagę na liczby, które nie pozostawiają złudzeń, na rynku kryptowalut nie dzieje się dobrze. Wartość rynku kryptowalut spadła o 650 mld dolarów. Natomiast bitcoin w swoim szczytowym okresie był prawie pięć razy więcej wart niż dziś. Kolejna popularna kryptowaluta, ethereum (trzecia co do wielkości) odnotowała jeszcze większy spadek. Obecnie jest dziesięć razy mniej warta niż w swoim najlepszym czasie.

Portal kryptowaluty.info.pl opublikował ranking największych przegranych czarnej serii spadków na rynku kryptowalut. Pierwsza piątka to:

  • VeChain,

  • Bitcoin Diamond,

  • Wax

  • Aion,

  • Zcash.

Cena pierwszej z tych kryptowalut spadła praktycznie o 100% w porównaniu z ATH, czyli najwyższą osiągniętą ceną.

Jakie są przyczyny nagłego załamania na rynku kryptowalut? Według analityków przyczyn jest wiele, a ich kumulacja osłabiła rynek. Jedną z przyczyn jest wspomniane wcześniej mniejsze zainteresowanie kryptowalutami. A trwająca czarna seria raczej nie zwiększy chętnych na zakup. Poza tym niedawno obiegła nas informacja, że jedna z kryptowalut, DasCoin, mogła przyczyniać się do tworzenia czegoś na wzór piramidy finansowej. Prokuratura już wszczęła śledztwo w tej sprawie. A oszukanych może być nawet kilkanaście tysięcy osób. DasCoin miał stać się walutą o zasięgu globalnym, która będzie miała własny system płatności, akceptowany na całym świecie. Część osób śledzących rynek, wskazywała na pewne niebezpieczeństwa, ale DasCoin miał rzeszę zwolenników. Ilu Polaków zainwestowało w licencję? Puls Biznesu podał, że około 12 tys. Polaków dało się skusić możliwościom osiągnięcia dużych zysków.

Zamieszanie wokół DasCoin nie sprzyja wzrostowi zainteresowania kryptowalutami. Poza tym wciąż dla większości kryptowaluty są mało znanym gruntem, po którym poruszamy się z niepewnością. A gdy pojawiają się informacje, o tym, że coś może być nie tak, to tym bardziej w trosce o swoje pieniądze nie podejmujemy ryzyka.

Jaka przyszłość czeka bitcoina? Na to pytanie, póki co, nie odpowie nam nikt. Być może jego wartość jeszcze drastycznie spadnie, a może poszybuje mocno w górę.

 

REKLAMA

4-milimetrowe taśmy LED. Światło chłodne białe, neutralne białe, ciepłe białe. Zobacz więcej >>

 

 

 

 

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież