Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów poinformowała o przesłaniu do sądu zażalenia na odmowę wszczęcia śledztwa w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstw z art. 231 kk i 129 kk.

Postępowanie dotyczy powołania w polskiej prokuraturze grupy 105 prokuratorów "wyspecjalizowanych" w zwalczaniu tzw. mowy nienawiści oraz okoliczności współpracy z organizacjami żydowskimi, które prawdopodobnie nielegalnie określiły kryteria penalizowania wypowiedzi Polaków o Żydach ustalając katalog tematów i wyrażeń, które polska prokuratura miała pozakodeksowo kwalifikować jako przestępstwa.

Mokotowska prokuratura najpierw odmówiła wszczęcia śledztwa, a następnie próbowała nie dopuścić do przyjęcia zażalenia na odmowę, twierdząc... że w sprawie nie ma pokrzywdzonych.

Domagamy się śledztwa oraz ujawnienia szczegółów "współpracy" prokuratury z organizacjami żydowskimi (w tym ze skazanym za oszustwa i ściganym listem gończym Rafałem G.), gdyż dotychczas ujawniane przypadki potwierdzają instrumentalne wykorzystywanie uprawnień przeciwko Polakom i jednoczesne aprobowanie i udzielanie prokuratorskiej ochrony żydowskiej mowie nienawiści wymierzonej w Polaków, chrześcijan i Kościół katolicki.

Prokuratura pod rządami PiS kierowała akty oskarżenia za rzekomą mowę nienawiści m.in. za poniższe wyrażenia:

"żałosny filosemityzm naszych władz"
"Jedwabne to jądro antypolonizmu"
"kłamstwo jedwabieńskie jako jądro antypolonizmu"
"przemysł holokaustu"
"Adam Michnik jest żydowskim Ukraińcem i jego Gazeta Wyborcza to tuba propagandowa"
"Polska antybanderowska"
"tolerancja wobec talmudycznej nienawiści"
"talmudyczna nienawiść"
"jak podłym narodem trzeba być by zasłużyć na taki los"

Jednocześnie jednostki prokuratury odmawiają wszczynania śledztw o mowę nienawiści w przypadkach żydowskich ataków na Polaków. Poniżej przykłady wypowiedzi:

"Kościół to zbrodnicza mafia", "naziolskie czarne knury", "agencja usług finansowych dla mafii", "Marek Naziol Jędraszewski", "biskupi to banda bluźnierczych przebierańców to przestępcy", "watykańscy szubrawcy", "11 listopada to święto kojarzone z faszyzmem", "Polską rządzi faszystowski reżim", "Wielki Polak kard. Karol W.", "Polska PiS jest pospolitym faszystowskim reżimem", "bandy zwyrodnialców w sutannach", "ustrój faszystowski oparty na ideologii katolickiej", "Faszystowskie bydło otwiera sobie melinę", "Pomór czarnych knurów", "Polska to katotaliban owładnięty nieludzką ideologią szerzoną przez kryminalistów",tzw. beatyfikacja to najczęściej po prostu certyfikat łajdactwa", Idziemy po was! Zwyrole, zboczeńcy, złodzieje, prześladowcy, agresywni fanatycy, zdrajcy".


Odmowy wszczęcia śledztwa w sprawach dotyczących żydowskiej mowy nienawiści polska prokuratura, np. w odniesieniu do wyżej cytowanych wpisów, "argumentuje" m.in. twierdzeniami, że "we wpisach nie dopuszczono się sformułowań, które mogłyby zostać uznane jako nawoływanie do stosowania przemocy lub też wzbudzanie uczuć wrogości i skrajnej niechęci do kogokolwiek".


Zostałeś skazany za tzw. mowę nienawiści? Podejrzewasz, że padłeś ofiarą przestępstwa przekroczenia uprawnień? Przyślij nam kopie aktu oskarżenia oraz wyroku skazującego. Kontakt: stanislawbartnik[at]slonecznystok.pl

 

 

 

Używamy cookies
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.