07
Cz, Gru

Najlepiej opłacane zawody w Polsce. W których branżach opłaca się robić karierę?

Źródło: https://pixabay.com/pl/photos/papier-lud-ilustracja-pieni%c4%85dz-3118336/

Medycyna, finanse i inżynieria to jedne z najlepiej opłacanych branż w Polsce. Zarobki zależą od stanowiska. Kto zarabia najwięcej?

Rankingi najlepiej opłacanych zawodów w Polsce i na świecie cieszą się popularnością. Co ranking, to inny lider, ale w czołówce zazwyczaj przewijają się te same zawody. Wybierając jeden z nich, jest duża szansa na osiąganie wysokich zarobków w Polsce.

  • Kierownik ds. finansów

Kierownik ds. finansów to jedno z najważniejszych stanowisk w firmach. Jest on odpowiedzialny za politykę finansową firmy. Kontroluje i zarządza działami finansowym oraz księgowym. Zajmuje się oceną ryzyka inwestycyjnego, tworzy raporty finansowe.

Pracodawcy od kierownika ds. finansów wymagają wykształcenia wyższego (ekonomia, zarządzanie, finanse), kilkuletniego doświadczenia w branży finansowej (w dziale firmy), bardzo dobrej znajomości przepisów podatkowych. Część pracodawców wymaga uprawnień samodzielnego księgowego. Poza tym częstym wymogiem jest znajomość języka angielskiego bądź innego języka obcego. Ważne są również umiejętności analitycznego myślenia oraz umiejętność zarządzania zespołem.

  • Key account manager

Key account manager zajmuje się kluczowymi klientami firmy. Jego celem jest sprzedaż dopasowanych produktów i usług najczęściej klientom korporacyjnym. Zajmuje się sprzedażą, negocjowaniem warunków, finalizacją sprzedaży- podpisaniem umowy. Key account manager zajmuje się również analizą rynku, konkurencji, współpracuje z działem marketingowym, uczestniczy w tworzeniu kampanii marketingowych.

Przedstawiciele tego zawodu często otrzymują od pracodawcy samochód służbowy, laptop i telefon. Pracodawcy mile widzą na tym stanowisku osobę z wykształceniem ekonomicznym bądź po marketingu. Key account manager musi biegle posługiwać się angielskim, ewentualnie jeszcze jednym językiem obcym, poza tym w zawodzie liczy się umiejętność sprzedaży, komunikacji i odporność na stres. Od przedstawicieli tego zawodu wymagany jest nienaganny wygląd.

  • Chirurg plastyczny

W Polsce jest wciąż niewielu chirurgów plastyków, dzięki czemu są w czołówce najlepiej zarabiających lekarzy. Według portalu praca.medycyna.pl najlepiej zarabiają lekarze anestezjolodzy, dalej są chirurdzy plastycy, okuliści, ortopedzi i ortodonci.

Wysokość wynagrodzenia chirurga plastycznego zależy od doświadczenia, posiadanych specjalizacji i naukowych osiągnięć. Kolejne czynniki mające wpływ na zarobki, to miejsce zatrudnienia, czy jest to prywatna klinika w dużym mieście, czy szpital z umową NFZ. Znaczenie ma również rodzaj zabiegów, które wykonuje chirurg plastyczny.

  • Radca prawny

By wykonywać zawód radcy prawnego, konieczne jest ukończenie studiów prawniczych, a następnie aplikacji radcowskiej. Radca prawny udziela porad klientom indywidualnym i firmom. Reprezentuje klientów przed sądem. Firmom pomaga negocjować umowy, sprawdza zapisy w dokumentach, czy są zgodne z obowiązującym prawem. Radca prawny zajmuje się również sporządzaniem opinii prawnych.

  • Inżynier produktu

Osoba zatrudniona na tym stanowisku zajmuje się testowaniem i wprowadzeniem nowych produktów na rynek. Przygotowuje harmonogram prac nad produktem, zajmuje się jego ulepszaniem, rozwiązuje problemy, które pojawiają się po drodze, testuje i modernizuje. Jest to praca w biurze i w terenie, dlatego niezbędne jest prawo jazdy.

Pracodawcy wymagają na tym stanowisku wykształcenia wyższego technicznego, znajomości języka angielskiego (część wymaga znajomości jeszcze jednego języka obcego), doświadczenia. W tej pracy przydaje się umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresowych i umiejętność podejmowania decyzji pod presją czasu.

Inne dobrze płatne zawody w Polsce to: programista, brand manager, główny księgowy, doradca klienta strategicznego w banku, dyrektor IT. 

Pin It

Komentarze obsługiwane przez CComment

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.