Internetowe Konto Pacjenta to przepustka do recept w formie elektronicznej. Receptę otrzymasz sms-em bądź mailem. Jak założyć IKP?

E-recepta, wydrukowana recepta to rozwiązanie, na które czekali pacjenci i przede wszystkim farmaceuci. Koniec z domysłami, o jaki lek chodziło lekarzowi, kilkunastominutowym rozszyfrowywaniem recepty i powrotami do gabinetu, gdy były wątpliwości. To też ułatwienie dla osób przyjmujących leki na stałe i możliwość szybszego zapoznania się z historią przyjmowanych leków przez lekarza. Osoby, które nie mają IKP w gabinecie otrzymają wydrukowaną receptę.

Jak utworzyć indywidualne konto pacjenta? Możesz skorzystać z którejś opcji:

  • Profil Zaufany,

  • e-dowód,

  • przez konto w banku PKO BP (iPKO bądź Inteligo).

Założenie Profilu Zaufanego nie jest czymś skomplikowanym. Banki oferują taką możliwość. Jeśli masz konto z dostępem online, Profil Zaufany utworzysz bez wychodzenia z domu. Można również w urzędzie, na podstawie dokumentu tożsamości.

Po utworzeniu Indywidualnego Konta Pacjenta podejmujesz decyzję, czy recepty mają być dostarczane w formie czterocyfrowego kodu sms, czy też mailem. I ta, i ta opcja są wygodne. Zyskujesz:

  • możliwość kupowania leków z recepty w różnych aptekach bez utraty refundacji,

  • nie musisz odwiedzać przychodni, e-recepta wysyłana jest na mail bądź telefon,

  • możesz udostępnić lekarzowi bądź osobie bliskiej historię branych leków.

W przypadku recepty wysyłanej sms-em wystarczy zwykły telefon, nie musi być to smartfon. Internetowe Konto Pacjenta otworzysz na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Na prośbę pacjenta, korzystającego z IKP, lekarz wystawi wydruk informacyjny.

Używamy cookies
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.