W dniu 20 czerwca 2024 dwaj zamaskowani sprawcy użyli gazu i noża przeciwko grupie obywateli polskich świętujących przy pomniku Romana Dmowskiego rocznicę podpisania Traktatu Wersalskiego.

Teren jest doskonale objęty monitoringiem, gdyż obok znajduje się kancelaria premiera i ambasada amerykańska. 

W tym dniu odbywał się pod pomnikiem Dmowskiego w Warszawie legalnie zgłoszony koncert „Granie przy Romanie”. Po zakończeniu imprezy, gdy organizatorzy pakowali sprzęt, nastąpił błyskawiczny atak dwóch osobników, którzy próbowali wyrwać baner będący własnością jednego z organizatorów. Sprawcy działali z premedytacją, gdyż byli wyposażeni w dwa duże pojemniki gazu żelowego, którym spryskali twarze 3 organizatorów: Panów Adama, Sylwestra i Eugeniusza. Tego ostatniego uchroniły okulary. A to wszystko w centrum stolicy państwa w środku europy u progu sezonu turystycznego. 

Czy my Polacy w Polsce możemy czuć się jeszcze bezpiecznie w państwie kierowanym przez Tuska i Bodnara? Sprawcy zbiegli i mogą dokonywać kolejnych ataków. Mieszkańcy Warszawy miejcie się na baczności!

 

Źródło: MC

Używamy cookies
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.