20
Pn, Sty

Reagujemy na rozsyłanie wiadomości zatytułowanych "ZAWIADOMIENIE O ZAMIARZE WSZCZECIA KONTROLI SKARBOWEJ"

Treść wiadomości

W związku z dalszym rozsyłaniem do przedsiębiorców wiadomości pt. "ZAWIADOMIENIE O ZAMIARZE WSZCZECIA KONTROLI SKARBOWEJ" i możliwym polskim źródle tego procederu, wysłaliśmy do Urzędu Kontroli Skarbowej wniosek o kroki prawne i zawiadomienie prokuratury.

Przestępcy rozsyłający e-mail ze szkodliwym skryptem podszywają się pod urząd skarbowy, więc w domyśle UKS jest zobowiązany do reakcji i domagania się od organów ścigania wykrycia sprawców.

Nadal płyną kolejne fale przestępczych e-maili, mimo że zdarzenie zostało już kilka dni temu odnotowane przez krajowe portale informacyjne. Sugeruje to, że być może nie podjęto niezbędnego przeciwdziałania.

Taki wniosek jest prawdopodobny po wcześniejszych zawiadomieniach do prokuratury w podobnych sprawach, w których prokuratura była każdorazowo bezradna i postępowania umarzano. Ścieżka umorzenia jest zapewne częstsza w przypadku osób fizycznych postrzeganych jako mniej ważne. Dlatego aktywność urzędników skarbowych i instytucji (UKS) wydaje się szczególnie pożądana.

 

Stanisław Bartnik

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież