Według Weegree roboty to nieuchronna przyszłość rynku zatrudnienia.

W ocenie firmy, rynek pracy będzie zdominowany przez roboty, ale rola człowieka wciąż pozostanie znacząca. Według specjalistów Weegree zmieni się specyfika pracy, pojawią się nowe nieznane dotąd profesje łączące możliwości technologii oraz czynnik ludzki.

Nowym produktem agencji jest robot-kelner o nazwie Lucki. Interakcja z nim odbywa się poprzez tablet (klikając w odpowiednie funkcje) oraz komunikację głosową.

Robot może pracować jako kelner dostarczający posiłki i odbierający brudne naczynia. Może pełnić rolę przewodnika prowadzącego klienta w odpowiednie miejsce, do wybranej osoby, punktu lub produktu. Albo być punktem informacyjnym: witać klientów, wyświetlać reklamy, promować produkty statycznie lub w ruchu.

Robot ma wbudowaną detekcję człowieka i przeszkód, więc sprawnie porusza się po korytarzach i pomiędzy meblami. Lucki jest także poliglotą. Aktualnie posługuje się językiem angielskim, niemieckim, francuskim, rosyjskim i polskim.

Koszt zakupu to około 55 000 zł + koszty wdrożenia i szkolenia. Po przeszkoleniu obsługi i przy odpowiednim wykorzystaniu robot nie wymaga dodatkowych nakładów i łatwo dostosowuje się do zmian w otoczeniu.

 

 

Więcej informacji: https://weegreeone.com/

Używamy cookies
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.