20
Pt, Kwi

Ilustracja pogldowa

Ciemny okres III RP w historii Polski skończy się, gdy dojdzie do reformy postkomunistycznej spółdzielczości, gdy ponad 10 milionów Polaków zostanie uwolnionych spod władzy grup nomenklaturowych i zyska prawo do wolnych i demokratycznych wyborów.

Proszę Państwa,

z mojego doświadczenia wspólnym mianownikiem wielu problemów spółdzielni są patologiczne wybory do rad. Dlatego podyskutujmy jak zmarginalizować patologie w tym temacie - czyli uszczelnić system.

Jak dużo zła, krzywdy, niesprawiedliwości musi jeszcze doświadczyć ludność zamknięta w postkomunistycznych spółdzielniach by zdecydowano się na reformę spółdzielczości? Jak długo musimy czekać by wreszcie uwolniono ponad 10 milionów Polaków ze szponów grup nomenklaturowych bezkarnie żerujących na spółdzielczym majątku?

Szanowny Panie Stanisławie!

Jest Pan na chwilę obecną moją ostatnią "deską ratunku". Przepraszam za określenie, ale nie radzę sobie już z tzw. polskim prawem i tzw. polskim sądownictwem!!

W spółdzielni, w której jestem członkiem, nieświadomi wagi sprawy mieszkańcy a przede wszystkim pożyteczni idioci z rady nadzorczej uchwalili, że dla celów rozliczeniowych i w celu wyodrębniania mieszkań będzie ustalona notarialnie i geodezyjnie jedna, wielobudynkowa (22 duże bloki po około 50 mieszkań każdy) nieruchomość na jednej działce. I w związku z tym z moimi oczekiwaniami, czy żądaniami o indywidualne rozliczanie nieruchomości mogę iść, czy pisać na Berdyczów. Podobnie rzecz ma się z możliwością uzyskania premii gwarancyjnej z książeczki mieszkaniowej.

Przypuszczam, że nawet jeśli stosowna regulacja miałaby się znaleźć w ustawie (jestem niemal pewien, że już wiceminister Smolińskie ze swoją urzędniczą ferajną) nie dopuści do obarczania prezesów wraz z urzędnikami spółdzielnianym obowiązkiem rozliczania każdej, jedno budynkowej nieruchomości,nie wspominając o wyodrębnionych mieszkaniach.

Foto Agnieszka Wrblewska

Podaję dane o polskich SM z opracowania GUS za 2015 rok:

1)      Mieszkania o statusie spółdzielczych praw do lokalu i na „wynajem”    -        2,2 mln

2)      Mieszkania o statusie „własność wyodrębniona” w zarządzie SM         -        2, 4 mln

3)      Średnia wielkość mieszkania w SM                                             -        52,1 m²

4)      NAJNIŻSZA cena za m² mieszkania spółdzielczego ( w Śremie)         -        2 132,0 zł

Skan ze strony katowice.tvp.pl

Katowicki oddział TVP poinformował o skierowaniu aktu oskarżenia przeciwko osobom z czterech spółdzielni: z Chorzowa, Czeladzi, Katowic i Sosnowca. Prokuratura oskarżyła icho korupcję.

Zobacz materiał prasowy: https://katowice.tvp.pl/33690846/oskarzeni-o-korupcje-przedstawiciele-spoldzielni-stana-przed-sadem

Czy tak się rzeczywiście stanie, że osoby z organów spółdzielni zostaną rzeczywiście skazane za łapówki? Czy to tylko kolejna kaczka dziennikarska....

Bloki spdzielni w Grajewie

Apel do mieszkańców polskich spółdzielni mieszkaniowych


My przedstawiciele stowarzyszeń spółdzielców z całej Polski zamieszkałych w zasobach spółdzielczych, zwracamy się do Was MIESZKAŃCÓW polskich osiedli spółdzielczych z apelem

OBUDŹCIE SIĘ Z MARAZMU !!!

jaki zasiała w Was Krajowa Rada Spółdzielcza za pośrednictwem prezesów spółdzielni mieszkaniowych. Zgodnie ze statystką podaną przez KRS w Polsce jest 3489 spółdzielni mieszkaniowych, w których zamieszkuje 12 do 13 milionów Polaków, co stanowi 1/3 mieszkańców Polski. Wartość majątku polskich spółdzielni mieszkaniowych jest porównywalna z budżetem państwa.

Skan ilustracji z dziennika Fakt

Czy Polacy, mieszkańcy postkomunistycznych spółdzielni mogą korzystać z praw konstytucyjnych tak jak inni obywatele? Czy mogą decydować o swoim majątku? Sposobie wydatkowania pieniędzy czynszowych? Czy mają prawo do demokratycznych wyborów?? Czy mają prawo do własności?? Czy są chronieni przed mafiami spółdzielczymi??

Prasa systematycznie informuje o rażących przykładach patologii, niesprawiedliwości, wyzysku i zniewoleniu.

Kiedy to się skończy? Jak długo jeszcze będzie trwał układ III RP?

Więcej artykułów…