19
Pt, Lip

Które banki mają najlepsze aplikacje mobilne?

Aplikacja polskiego banku okazała się najlepszą ze stu aplikacji największych banków na świecie. Który bank otrzymał tak prestiżowe wyróżnienie?

Brytyjski magazyn „Retail Banker International” na podstawie opinii użytkowników bankowych aplikacji mobilnych, stworzył ranking najlepszych aplikacji na świecie. Do boju o to miano stanęły tylko największe banki. W Polsce jest nim PKO BP i tylko jego aplikację mobilną brano pod uwagę. A szkoda, bo z pewnością w czołówce znalazłoby się jeszcze kilka innych polskich banków. Mamy się czym pochwalić w tym temacie.

Ocenę aplikacjom mobilnym wystawiali użytkownicy, czyli osoby, które korzystają z nich na co dzień. I chyba nie ma lepszej nagrody dla firmy, banku i każdej innej instytucji jak wysoka ocena konsumentów. IKO otrzymało ocenę 4,8 pkt na możliwych 5 pkt, czyli wysoką, bliską ideałowi. Aplikację oceniało blisko 150 tys użytkowników. A co potrafi IKO? Bardzo wiele, bo korzystając z tej aplikacji, nie musisz logować się do tradycyjnej bankowości internetowej. Używając IKO, wykonasz tradycyjne przelewy, a także przelewy na telefon, możesz pobrać pieniądze z bankomatu bez karty, płacić BLIKIEM za zakupy w sklepach, również w internetowych. Poza tym doładujesz telefon, założysz lokatę, odbierzesz przekaz Western Union.

W rankingu bankier.pl, aplikacja IKO zajęła trzecie miejsce wraz z aplikacją Banku Millennium i Pekao. Aplikacja Banku Millenium jako jedyna umożliwia wykupienie ubezpieczenia komunikacyjnego. Drugie miejsce w rankingu zajęła aplikacja ING Banku Śląskiego. Bez względu na to, czy korzystasz z komputera czy aplikacji w telefonie, w ING Banku Śląskim masz dostęp do takich samych usług. Najlepsze aplikacje wg tego rankingu mają BZW BK i mBank.

Z raportu RPNews.pl z zeszłego roku, który powstał na podstawie ocen w sklepie Google Play, pierwsze miejsce zajęło IKO, drugie Bank Millennium i Orange Finanse, a kolejne miejsca mBank i BZW BK. Najsłabsze oceny zebrała aplikacja BOŚ Banku.

Jak widać w różnych rankingach czołówka jest podobna, zmieniają się tylko miejsca. 

 

Reklama: Styl ekologiczny

 

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież