14
Wt, Sie

Skan strony allegro.pl

Odbudowę rodzimej gospodarki czas zacząć!

Dekada rządów PO w Białymstoku zdegradowała rodzimą przedsiębiorczość. Zainstalowano na dużą skalę obce sieci, które przejęły handel detaliczny w mieście. Skutek? Śladowa wartość podatku dochodowego wpływająca do kasy miasta (rocznie około 16 mln złotych!), wzrost cen żywności i artykułów przemysłowych. Strukturalne bezrobocie i emigracja zarobkowa o nienotowanej dotąd skali.

Obcy kapitał (Ringier Axel Springer) jest właścicielem gazetki reklamowo-poradnikowej kolportowanej na polsko-białoruskich przejściach granicznych i na terenie Białorusi.

Wydawanie tytułów prasowych jest ważnym element planowej skoordynowanej polityki obcego kapitału obliczonej na totalne przejęcie białostockiego rynku handlu detalicznego i hurtowego.

Polski sklep. Centrum Białegostoku, ul. Młynowa

W okresie rządów PO w Białymstoku systematycznie niszczono i rozpraszano rodzime centra handlowe nie oferując przedsiębiorcom żadnej alternatywy (np. likwidacja centrum przy Jurowieckiej, Antoniukowskiej, degradacja CH Park). Jednocześnie na wielką skalę instalowano obce sieci handlowe - sklepy Portugalczyków, Francuzów i Niemców.

CH Park w Białymstoku

W Białymstoku pieniądze leżą na ulicy. Białystok ma znakomite położenie handlowe. Białystok jest gospodarczą bramą na 9-milionowy rynek białoruski.

Ale czy przez ostatnią dekadę Białystok z tego skorzystał? Niestety nie! Grupy interesów "utrwalaczy III RP" stworzyły w Białymstoku model gospodarki korzystny dla obcego kapitału. Białystok stał się miejscem wysysania kapitału z terenu województwa i sąsiedniego rynku białoruskiego.

Więcej artykułów…