24
Cz, Maj

Skan strony money.pl

Kilkukrotnie już pisaliśmy o spalarni śmieci szkodliwej dla lokalnej gospodarki i mieszkańców inwestycji wymuszonej przez grupę interesów, ekspresowo zrealizowanej przez Truskolaskiego.

Unia Europejska wymaga by w 2020 roku recyklingowi podlegało 50 % wytwarzanych odpadów, a po 2030 roku ma to być 70 %. UE grozi karami wszystkim niewywiązującym się z przyjętych wymogów.

Bio-Technik pellet brykiet ekogroszek

Pellet

To czyste ekologiczne paliwo wytwarzane z odpadów drzewnych.                                          Surowcem jest drewno w postaci drobnych ścinków, trocin itp., które poddaje się mechanicznemu formowaniu w granulat – wałki o średnicy 6 lub 8 mm. Pellet zastępuje koks, węgiel, miał węglowy, gaz oraz olej opałowy. Jest wydajnym, ekologicznym i odnawialnym paliwem o wysokiej wartości energetycznej 19 500 kJ/kg i niskiej zawartości popiołu (do 0,5 %).

Zasada dziaania ogrzewania podczerwieni

Jak bronić się przed wysokimi dopłatami za ogrzewanie? Jak uczynić ogrzewanie komfortowym i przyjaznym dla zdrowia? Jak poprawić samopoczucie i zmniejszyć objawy alergii??

Użytkownicy mieszkań w spółdzielniach mieszkaniowych i wspólnotach, w których wadliwe rozlicza się koszty c.o. powinni zwrócić uwagę na ogrzewanie podczerwienią jako przewidywalną alternatywę dla nieobliczalnych kosztów ogrzewania ustalanych na podstawie wskazań podzielników ciepła.

Co mona zrobi z palet

Prezentujemy produkt, który łączy w sobie innowacyjność i efektywne wykorzystanie materiałów normalnie będących odpadami.

Białostocka firma zagospodarowuje drewno z palet wykorzystywanych w transporcie towarów. Zazwyczaj drewniane palety euro i półpalety kończą żywot np. w piecach, ale w przypadku białostockiego pomysłu deski paletowe zyskują całkiem nowe życie i nowe zastosowanie. Firma tnie je na mniejsze kawałki, poddaje obróbce (m.in. szlifowanie i lakierowanie) i przy użyciu specjalnej technologii nanosi na ich powierzchnie różnorodne grafiki.

Skan wiadomoci z niebezpiecznym zacznikiem

Na konta firmowe i prywatne są wysyłane wiadomości zawierające załączniki ze szkodliwym oprogramowaniem. Pliki załączników z pozoru wyglądają niewinnie, np. mają rozszerzenie doc lub pdf.

Przestępcy liczą na rutynowe traktowanie wiadomości przychodzących, tj. automatyczne otwieranie załączonych plików. W przypadku firm mejle z załącznikami są standardem poczty elektronicznej, bowiem obrót informacjami sprowadza się w dużej mierze do przesyłania faktur, wycen, ofert, umów, kart katalogowych itp.

Uruchomienie trefnego załącznika grozi zainfekowaniem komputera ofiary i przechwyceniem poufnych danych, np. loginów i haseł do internetowych kont bankowych.

Przestępczość internetowa jest dzisiaj plagą. Rozwija się bardzo dynamicznie stanowiąc jedno z wiodących zagrożeń. Kradzież tożsamości, kradzież loginów i haseł, czy wyłudzanie pożyczek dzięki przejęciu danych osobowych to właściwie norma III RP. Państwo - jak mówi klasyk III  RP Sienkiewicz - NIE ISTNIEJE, więc sobie kompletnie nie radzi i nie daje ochrony obywatelom.

Gdy już nie będzie PO i zacznie się odbudowa państwa, to pakiet reform powinien objąć bezwzględną likwidację GIODO i reorganizację struktur policji odpowiedzialnych za walkę z cyberprzestępczością.

 

 

 

Pionowy moduowy wiatrak

Polska firma Proenergetyka opatentowała innowacyjne rozwiązanie: pionowe siłownie wiatrowe.

Wiatraki mają zupełnie inny wygląd i znacznie lepsze osiągi od klasycznych:

- startują poniżej 1 m/s (zwykłe wiatraki od ok. 4 m/s);
- instalacja na poziomie gruntu;
- wysokość do 30 m (mniej formalności);
- efektywność sięgająca ponad 40% !!! (1,5 raza więcej niż wiatraki i 3,5 raza więcej niż fotowoltanika);
- szybka realizacja inwestycji (od 12-18 miesięcy);
- szybka stopa zwrotu (5-7 lat);
- uproszczone procedury.
Więcej informacji na stronie internetowej producenta >>

Więcej artykułów…